TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
BASINDA YER ALAN ODAMIZ HABERLERİ "KADINLAR HER YERDE, 8 MARTTA İDARİ İZİNDE!"
"KADINLAR HER YERDE, 8 MARTTA İDARİ İZİNDE!"

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi 8 Mart  tarihinde kadın hakları farkındalığını arttırmak amacıyla, kadın mühendislere 1 günlük idari izin verilmesi teklifiyle Antalya, Burdur ve Isparta'da bulunan çevre sektöründeki firmalar ile iletişime geçti. Çevre Mühendislik firmaları bu teklifi geri çevirmedi ve eşi benzeri olmayan bir organizasyona birlikte imza attılar.

Çevre mühendislik firmalarının işverenleri "kadınlar her yerde, 8 martta idari izinde" diyerek birer video çekmiş ve birbirlerine sözü bırakarak dostça meydan okumuşlardır. 

Öne çıkan video metinlerini sizin için derledik:

Kadın hakları hareketinde bir odak noktası olan 8 martta (firma adı) olarak kadın çalışanlarımıza 1 gün idari izin vermekteyiz. Peki ya siz (firma adı) ?

İnsan hakları temelinde kadının da eşit söz hakkı olduğunu vurgulayan 8 mart idari izninde biz de varız! en güzel şekliyle değerlendireceğinizi umuyor ve sözü (firma adı) bırakıyoruz,

Aile ve kariyer bir arada mümkün! Eşit şartlarda, eşit haklara sahibiz. Biz insanız! 8 Martta idari izindeyiz, peki ya siz (firma ismi) ?

kadınlar her yerde! Şantiyede, evde, ofiste, hayatın her alanında varız! Ama 8 martta idari izindeyiz. Peki ya siz (firma adı)  

kadın hakları hareketinde odak noktası olan 8 martta; ÇMO Antalya şubesinin "Kadınlar her yerde 8 martta idari izinde" etkinliğine (firma adı) olarak katılıyoruz. peki ya siz (firma adı)

6. Dönem Şube Yönetim Kurulu'nun mesajı:

8 Mart insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesini, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasını temsil etmektedir. 8 Mart idari izin veren tüm işverenlere teşekkürlerimizi sunarız. 
Ataerkil sözlerden uzak bir gün değil her gün diliyor, eşit haklarla yaşam hakkını hatırlatıyoruz.
“kızın var mı derdin var”  diyenlere de bir mesajımız var, evet derdimiz büyük, müthiş başarılara imza atan kadınlar var, iyi ki varlar! 
Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.
Kadın cinayetleri, mobbing, taciz ve tecavüzler son bulmalıdır. 

6. Dönem Şube Yönetim Kurulu Kadın Üyelerin mesajı 
Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan kadınlar olarak şanslıyız. Şansımızın farkında, Atatürk ve Yol arkadaşlarına şükranla ve saygıyla Atamızın şu sözünü hatırlatmak istiyoruz:
"Yoksul kadın, hiçbir şeyi olmayan kadın anlamında alınmıştır. Halbuki kadın denilen varlık, bizatihi yüksek bir varlıktır. Onun yoksulluğu olamaz. Kadına yoksul demek, onun bağrından kopup gelen bütün insanlığın yoksulluğu demektir.”
Burdayız hayatın her alanında bir aradayız!
11.03.2024 16:18
Okunma Sayısı: 51
Fotoğraf Galerisi