TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
YASTA DEĞİLİZ ASLA, AMA YİNE İSYAN`DAYIZ!

Yine bir kız kardeşimizi sonsuzluğa uğurladık.  
Bu bir ilk olmadığı gibi, son olmamasından da endişeliyiz. 

Bugün herkes sokakta. Ancak yarın birçok insanın bu olayı unutacağını biliyoruz. Çünkü sistem bu işi çözmek yerine yine örtbas edecek, unutturacak.

Biz, zaten kadınların kanıyla beslenen, bu sistemden bir çözüm beklemiyoruz; çünkü ataerkil bizzat mesul olduğu kadın cinayetleriyle yüzleşmek yerine, her bir cinayeti ayrı ayrı bahane ederek, "çözüm" adı altında kendini daha güçlendirmenin yollarını gündeme getiriyor.

Kadınlar olarak bu sözde çözüm(!)leri reddediyoruz! Sistemin katlettiği kadın arkadaşlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız!

20 yaşındaki Özgecan, erkek egemen patriarkal sistemin dayattığı kalıplar yerine hayallerini seçmiş bir kardeşimizdi. Eğitim görmekte, toplumsal hayata katılmaktaydı. Okulunu bitirebilseydi iş yaşamına dâhil olacaktı. Oysa bu sistem, bu düzen onun kabuğunu kırıp dünyaya bakmasını hazmedemedi.

Biz kadınlar, her gün kız kardeşlerimizin öldürüldüğü, toplumsal yaşamın her alanında sömürüldüğü, bedenlerine ve kimliklerine el konduğu, istihdamdan uzaklaştırıldığı, eğitim haklarından mahrum bırakıldığı, sağlık hizmetlerini tam ve eksiksiz alamadığı, hapsedildiği bir dünya istemiyoruz.

Kadın cinayetlerini durdurmak istemeyen bir otorite ile mücadele ettiğimizin FARKINDAYIZ!

Yılmadık, yenilmedik:  Mücadelemize devam edeceğiz!

 

YASASIN KADIN DAYANIŞMASI !!!

 TMMOB ANKARA İKK KADIN KOMİSYONU

 

17.02.2015 00:00
Okunma Sayısı: 521