TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TÜM GÜCÜMÜZLE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKACAĞIZ!

15 Temmuz darbe girişimi ile Ülkemiz tarihindeki darbelere bir kara leke daha eklenmiştir. Şimdiye kadarki yapılanlardan çok daha vahim olan bu girişimde, cuntalardan çok çekmiş milletimiz tüm kesimlerle demokrasiye olan inançlarını ortaya koymuş ve ortak bir duruşla kısa sürede püskürtülmesini sağlamıştır.

Ülkemizin çağdaş ve aydınlık geleceği için mücadele eden, demokrasiye tüm hücrelerine kadar bağlı olan çevre mühendisleri olarak darbe, dikta gibi her türlü antidemokratik girişimlerin karşısındayız. Gerekçesi her ne olursa olsun darbecileri asla affetmiyoruz.

Yaşanan bu olaydan birçok ders çıkarılarak darbelerin tamamen önlenmesi için temel hak ve özgürlükler arttırılmalı, ülkemizde iç barış sağlanmalı, dünya ülkeleriyle iyi ilişkiler kurularak tüm kesimlerin yan yana durduğu böyle bir zaman fırsata çevrilmelidir. Bu darbenin tüm siyasi partilere dolayısıyla milli egemenliğe yapılmış bir darbe olduğu unutulmamalı, kişisel hesaplar yapılmaksızın geleceğe dair demokrasimizi güçlendirecek, birlik ve beraberleğimizi tesis edecek adımlar atılmalıdır.

Sonuç olarak bu girişim her ne kadar önlenmiş olsa da yaşanan hadiseler hafızalarımızda silinemeyecek derecede izler bırakmış ve maalesef ülkemiz bir şekilde "darbe" almıştır. ÇMO Antalya Şubesi olarak demokrasiye tüm gücümüzle sahip çıkacağımızı belirtir, böylesine bir olayın bir daha yaşanmamısını temenni ederiz.

Saygılarımızla

ÇMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu 

18.07.2016 00:00
Okunma Sayısı: 208
Fotoğraf Galerisi