TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU ÜYESİNE GÖZALTI!

Bugün Gezi Parkı eksenli halk direnişinin yıldönümünde, geçtiğimiz yıl polisin silahından çıkan kurşunla başından vurulan Ethem Sarısülük‘ü anmak için toplanıp, Ethem‘in vurulduğu yer olan Güvenpark‘a yürümek isteyen kitleye polisin saldırısı sonrasında Ziya Gökalp Caddesi üzerinde Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ercüment Çervatoğlu, Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Özbek‘le birlikte keyfi bir şekilde gözaltına alınmıştır.

 

Keyfi, yasakçı ve faşizan uygulamaların en üst boyutlarına ulaştığı ülkemizde mevcut siyasal iktidar, tomalı, biber gazlı saldırılarıyla, kolluk kuvvetleri tarafından uygulanan gözaltı terörüyle halkın üzerinde bir korku iklimi yaratmayı amaçlıyor. Siyasal iktidarın en ufak demokratik talepleri bile kanla bastırmaya çalıştığı bir dönemde, kaybettiklerini anmak için toplanan halka karşı uygulanan bu keyfi gözaltılar Gezi sürecinde yitirdiklerimize iktidarın bakış açısını bir kez daha ortaya koymuştur.

 

Toplumun tüm muhalif kesimlerine kendi düşmanı gören bu anlayış halk nezdinde meşruluğunu çoktan kaybeden mevcut iktidarın son çırpınışlarıdır.

 

 Keyfi gözaltılar derhal serbest bırakılmalı ve bu anti-demokratik uygulamalara bir an önce son verilmelidir.

 

TMMOB ANKARA İL KOORDİNASYON KURULU

03.06.2014 00:00
Okunma Sayısı: 508