TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
AMBALAJ ATIKLARININ KAYNAĞINDA AYRI TOPLANMASI ÇALIŞMALARINDA VERİMLİLİĞİN ARTTIRILMASI

Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Çalışmalarında Verimliliğin Arttırılması Konusunda Çalışmalara Başladık...

Kocaeli Şube 22.09.2016 (Son Güncelleme: 04.10.2016 15:23:05)

21/09/2016 tarihinde Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması Çalışmalarında Verimliliğin Arttırılması Konusunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli şubesi olarak toplantı yaptık.

Toplantıya; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Necmi KAHRAMAN, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Şube Müdürü Hüseyin KILIÇ, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kimya Mühendisi Lokman KARAGÖZ, Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ali Osman YILDIRIM, Derince Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ömer Mustafa CÖMERTÇevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesinden Oda Başkanı Sait AGDACI, Oda Üyeleri Ediz Uyanık, Tuğba COŞKUN, Ali DOĞAN, Beyhan DÖNMEZ ve Kocaeli Sube Öğrenci Komisyonundan Gizem KILIÇKAPLAN ,Bahar YÜNYELİ katıldı.

Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması çalışmalarında verimliliğin arttırılmasına yönelik taraflar arasında koordineli olarak yürütülecek olan çalışmalarda izlenecek yol haritası hazırlandı. Körfez İlçesi`nden başlanarak halka Atık Yakma Tesisi hakkında bilgi verilecek.

Yapılan plan doğrultusunda, eğitimlerde önceliğin öğrenci, okul idarecileri ve ev hanımlarının olacak , Yapımı 4 buçuk yıl sürecek olan "Atık Yakma Tesisi" projesi öncesinde Körfez İlçesi`yle başlanan bilgilendirme toplantısı daha sonra Derince ve Başiskele İlçeleriyle devam edecek.  

Okunma Sayısı: 67
Fotoğraf Galerisi