TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
EVSEL KATI ATIK YÖNETİMİ VE KOCAELİ UYGULAMALARI PANELİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK...

Evsel Katı Atık Yönetimi ve Kocaeli Uygulamaları Panelimizi Sivil Toplum Merkezinde Gerçekleştirdik...

Kocaeli Şube 10.05.2016 (Son Güncelleme: 11.05.2016 10:02:17)

İlimizde kurulması planlanan evsel katı atık yakma tesisi ile ilgili hem bertaraf yönteminin tartışılması hem de halkın bu konuda bilgilendirilmesi amacıyla 30.04.2016 tarihinde Sivil Toplum Merkezi` nde "Evsel Katı Atık Yönetimi ve Kocaeli Uygulamaları" konulu bir panel gerçekleştirdik.

Panelimiz Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Ali DOĞAN (Atık Yönetimi ve Kocaeli`nin Mevcut Uygulamaları), Sn. Zeynep SOYER (Türkiye ve Dünyadaki Mevcut Uygulamalar) ve Sn. Sait AĞDACI (Evsel Katı Atık Bertaraf/Geri Kazanım Yöntemleri ve Çevresel Etkileri) tarafından yapılan çalışmaların sunumları ile gerçekleştirilmiştir.

Panel Şube Başkanı Mehtap Öztürk` ün konuşmasıyla başlamıştır.Öztürk, atık yönetimi konusunda görüşlerini aktarmış ve Çevre Mühendisleri Odası olarak, kentimizi ilgilendiren Çevre ilgili ilgili tüm konularda Mühendislik yaklaşımı ile görüş ve önerilerimiz kamuoyuyla paylaşmaya ve takipçisi olmaya devam edeceklerini belirterek panelin ilk oturumunu açmıştır.

1.oturumda Ali Doğan "Atık Yönetimi ve Kocaeli` nin Mevcut Uygulamaları" ve Zeynep Soyer "Türkiye ve Dünyadaki Mevcut Uygulamalar" konularını anlattılar.

2.oturum Sait Ağdacı` nın "Evsel Katı Atık Bertaraf/Geri Kazanım Yöntemleri ve Çevresel Etkileri" konulu sunumunu paylaştı.

Oturumun sonuç bölümünde tartışma konusu olan tesis yeri ile ilgili oda olarak ilimizde bulunan mevcut yakma tesisinin yanına kurulma önerisi paylaşıldı. Daha sonra soru-cevap bölümünde katılımcılara söz verildi.

Katılım gösteren herkese teşekkür ederiz. Kentimize dair yaşanan gelişmeleri her zaman takip ederek halkı bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğiz. 

Okunma Sayısı: 276
Fotoğraf Galerisi