TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
FAİLLER DERHAL BULUNSUN

Suruç`taki saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyoruz. Yiten 31 genci ölüme götürenler derhal bulunsun...

Genel Merkez 20.07.2015 (Son Güncelleme: 22.07.2015 10:31:38)

Şanlıurfa`nın Suruç ilçesinde 31 canın yaşamını yitirmesine 100‘ün üzerinde kişinin de yaralanmasına neden olan saldırıyı  şiddetle ve nefreytle kınıyoruz.

Tek amaçları Kobani‘ye dikkat çekmek için basın açıklaması yapmak olan, acılarını kalbimizde hissettiğimiz otuz Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi gencimizin ailelerine, sevdiklerine sabırlar diliyoruz.  

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası olarak, olayın faillerinin ve onların arkasındaki güçlerin bir an önce ortaya çıkarılmasını ve yiten canların hesbının sorulmasını istiyoruz. 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

 

SURUÇ KATLİAMINI ÖFKEYLE KINIYORUZ 

Suruç`ta bugün Kobane`nin yeniden inşa sürecine destek olmaya giden SGDF`li gençlere yönelik alçakça bir saldırı oldu. Saldırıda onlarca gencimizi kaybettik. Yüzlercesi yaralandı. Kaybettiğimiz gençlerin ailelerinin ve sevdiklerinin acısı bizim de acımız. Yaralı gençlerimize acil şifalar diliyoruz. 

İçimiz yandı. Öfkemiz çok büyük.  

Katilleri de, bu ortamı hazırlayanları da aslında herkes çok iyi biliyor. Emperyalizmin çıkarları ile Ortadoğu halklarına kan kusturanlar, katilleri bu ülke coğrafyasında kollayanlar, besleyenler ve işbirliği içinde olanlar bu katliamın gerçek sorumlularıdır. 

Eşit, özgür demokratik bir Türkiye mücadelesi verenler; "Kahrolsun emperyalizm, yaşasın halkların kardeşliği" diyenler, bu katliamın hesabını er geç soracaktır. 

TMMOB Suruç katliamının sorumlularının açığa çıkarılması ve hesabının sorulmasına yönelik olarak tüm örgütlü gücüyle mücadelesini sürdürecektir. 

Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı 

Okunma Sayısı: 173
Fotoğraf Galerisi