TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
“KAMULAŞTIRMA DAVALARINDA BİLİRKİŞİLİK” EĞİTİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK
Ankara Şube 17.11.2014 (Son Güncelleme: 17.11.2014 15:31:53)

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişilik Eğitimini 15-16 Kasım 2014 tarihlerinde eğitim salonumuzda gerçekleştirdik.

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi olarak görev yapacakların nitelikleri ve çalışma esaslarına ilişkin yönetmelik ve TMMOB kamulaştırma davalarında bilirkişi olarak görev yapacak mühendis, mimar şehir plancılarının nitelikleri, belgelendirilmesi ve çalışma koşullarına ilişkin usul ve esasları gereği odamız, 2014 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek mensuplarından oluşturmak zorundadır.

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişilik Eğitimi; Yönetmelik, Usul ve Esasları yerine getirmek ve her yıl bir sonra ki yılın listesini oluşturmak için yılın son aylarında düzenlediğimiz bir eğitimdir.

Eğitimin ilk günü Çevre Mühendisi Mehmet AŞKINER Bilirkişi Raporlarının Hazırlanması ve Taşınmaz Değerlemesi ve Esasları, Bilirkişilik İlkeleri, Kamulaştırmanın Sosyal ve Ekonomik Etkileri konularında katılımcıları bilgilendirdi. Sunumlarını örnek raporlar üzerinden yapan AŞKINER, katılımcılara uygulamada karşılaşacakları soru / sorunlar üzerine bilgi aktardı.

Av. Emre Baturay ALTINOK eğitimin ikinci günü Kamulaştırma Bilirkişiliğinin hukuksal çerçevesi üzerine sunum yaptı.

Eğitimde yapılan anketler ve birebir yapılan görüşmelerde, olumlu geri dönüşler alınmış ve eğitime katılan meslektaşlarımız memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.

Eğitime katılan meslektaşlarımıza, eğitmen olarak katılan Sayın Mehmet AŞKINER ve Emre Baturay ALTINOK‘a ve eğitimin düzenlenmesinde emeği geçen Şube çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

 

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Ankara Şube 8. Dönem Yönetim Kurulu

 

Okunma Sayısı: 21
Fotoğraf Galerisi