TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
GENEL ÜYE TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.
Kocaeli Şube 12.12.2013 (Son Güncelleme: 12.12.2013 14:55:47)

7 Aralık Cumartesi günü meslektaşlarımızla bir araya geldik. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Baran Bozoğlu‘ nun da katılım gösterdiği 3,5 saat süren toplantımız plaket ve töreni ve kokteyl ile sona erdi.

 

Meslektaşlar ve öğrencilerin yanı sıra Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Savaş Ayberk ve KOÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aykan Karademir de katılım gösterdi. Kocaeli Temsilcimiz Zeynep Soyer‘in açılış konuşmasıyla başlayan toplantının başlıca konusu yeni yürürlüğe giren Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkındaki Yönetmelik oldu. 2013 yılı faaliyet raporunun sunulmasının ardından, Prof. Dr. Savaş Ayberk Kocaeli‘ deki çevre sorunları, temsilcilik tarihi ve yeni yönetmelik hakkında görüşlerini paylaştı. Çalışmaları ve gayretleri için Yönetim Kurulumuza tebrik ve teşekkürlerini iletti. Başkanımız ve Kocaeli Bölge Temsilcisi Prof. Dr. Savaş Ayberk‘ e odamıza göstermiş olduğu katkı ve desteklerinden ötürü teşekkür plaketi takdim ettiler.

 

Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aykan Karademir de yeni yönetmelik hakkında görüşlerini paylaşarak, odamızın bu süreçteki gayretlerinin sonuçsuz kalmamasını temenni ettiler. Üniversite-oda ilişkileri ve çalışmalarından bahsedildi.

 

Bölge Temsilcisi Zeynep Soyer yaptığı konuşmada mevzuatla gelen çevre görevlisi kavramının çevre mühendisliği mesleğini tehlikeye attığını ifade ederek "Ayrıca yapılan değişiklik göstermektedir ki lisans eğitimi alarak çevre konusunda uzmanlaşmış insanların bilgi ve yetileri yok ya da yetersiz gösterilmek istenmektedir" diye konuştu. Odamız Genel Başkanı Baran Bozoğlu ise yönetmeliği durdurmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi. Bozoğlu, "İmza kampanyalarından tutunda, yetkililerle görüşmelere varıncaya kadar her türlü çabanın içerisindeyiz. Birlikteliğimiz ile bu sorunu da çözecek ve mesleğimizi yok ettirmeyeceğiz" diye konuştu.

 

Toplantının ardından, KOÜ Mühendislik Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Savaş Ayberk, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aykan Karademir  ve meslekte 10. ve 20. yılını dolduran üyelerimize plaketleri takdim edildi. Genel Başkanımız Baran Bozoğlu‘na da Kocaeli Temsilciliğimize verdiği destek ve çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

 

Okunma Sayısı: 220
Fotoğraf Galerisi