TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
SOSYAL MEDYADA BAŞLATTIĞIMIZ HAREKET BÜYÜYOR! SAYIN BAYRAKTAR: ‘’50 ÇEVRE MÜHENDİSİ ALACAĞIZ’’
Genel Merkez 17.07.2013 (Son Güncelleme: 17.07.2013 11:34:00)

Odamız tarafından Twitter‘da başlatılan #KamuyaÇevreMühendisiLazım başlığına destekler giderek artıyor. Sadece çevre mühendislerinin değil, halkın da destek verdiği twitter tepkilerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar yanıt vererek, "Bakanlığımıza KPSS‘ye dayalı olarak şimdilik 50 çevre mühendisi alacağız. Çevre müh.lerine ihtiyacımız var... ve sizi seviyoruz..." dedi.

Sayın Bakan Erdoğan Bayraktar;

Bakanlığın 81 il müdürlüğü ve merkez teşkilatı var. Veterinerler, inşaat mühendisleri, biyologlar çevre denetimi yapıyor, çevresel izin-lisans sürecini yürütüyor. Çevre mühendislerine kimse "ölümü gösterip, sıtmaya razı etmeye" çalışmamalı. Biz kırıntı değil, hakkımızı istiyoruz. 50 çevre mühendisi istihdamı yetersizdir. Bu sayı arttırılmalı ve çevre mühendislerini hiçe sayan bilimden uzak yönetmelik ve tebliğler değiştirilerek çevre mühendislerine mesleki birikimlerinden gelen haklar iade edilmelidir.

Bu konuda daha hassas davranmanızı, çevre mühendislerine olan sevginizi twitter mesajı ile değil somut olarak göstermenizi bekliyoruz.

Odamızın twitter adresi: @CevreMuhOdasi

Saygılarımızla

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

 

Okunma Sayısı: 1315