TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ÇEVRE MÜHENDİSLERİ 20 YAŞINDA(DEMOKRAT KOCAELİ GAZETESİ)

Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Bölge Temsilciliği, kuruluşunun 20. yıldönümünü kokteyl ile kutladı. Temsilci Zeynep Soyer, şubeleşme yolunda emin adımlarla ilerlediklerini açıkladı.

Genel Merkez 07.06.2012 (Son Güncelleme: 26.06.2013 15:38:26)

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü‘nün kutlanışının 40. yılında Çevre Mühendisleri Odası da 20. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Önceki gün Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Bölge Temsilciliği üyeleri, Mimarlar Odası binasında verilen kokteyl ile 20. yıllarını kutladı. Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu‘nun da hazır bulunduğu kutlamaya KYÖD Başkanı Haşmet Belen, eski KOÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Savaş Ayberk, Mimarlar Odası Şube Başkanı Yalçın Ergen ve çok sayıda davetli katıldı.

ŞUBE OLMA YOLUNDA

Kokteylde konuşan Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Bölge Temsilcisi Zeynep Soyer, "Bu anlamlı günde, şube olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ÇMO Temsilciliğimiz, duruşundan ödün vermeden gerçekleri, kamu yararı gözeterek toplumun tüm güçleri ile paylaşıyor ve paylaşacaktır. Dünya Çevre Günü‘nün 40. yılının kutlandığı bu günde yoksulluğun, adaletsizliğin, çevresel tahribatların olmadığı bir dünya mümkün diyoruz" dedi.

Baran Bozoğlu da odanın tarihsel süreci ile ilgili bilgi verdi. Ayrıca kokteylde çevre konulu bir resim ve karikatür sergisi de açıldı.

Okunma Sayısı: 205
Fotoğraf Galerisi