TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
BAKANLIĞA İSTİHDAM ÇAĞRISI(AKDENİZ YENİ YÜZYIL GAZETESİ)

Türkiye Mimarlar Mühendisler Odaları Birliği(TMMOB) bünyesindeki Çevre Mühendisleri Odası, 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı`na giren 6 bin 500 çevre mühendisinin istihdamı noktasında yaşanan sıkıntılardan yakındı.

Genel Merkez 05.05.2012 (Son Güncelleme: 18.06.2013 13:55:58)

 

Yapılan açıklamada:"Tüm zorlukları göğüsleyerek üniversitelerden mezun olan ve ardından kamuda halk sağlığı ve çevre sorunlarının önlenmesi adına çalışmak isteyen ve KPSS sınavına giren çevre mühendislerinin çevre sorunlarının önlenmesinden ve çözümünden sorumlu olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nda istihdamının sağlanması gerekmektedir" denildi.

Açıklamanın devamında Bakanlıkta görevlendirilen kişilerin yeterince donanımlı olmadığının yer aldığı belirtilirken, istihdam imkânının sağlanmaması durumunda ülke adına zararlı sonuçlar doğabileceği vurgulandı. Bu nedenle merkez ve taşra teşkilatlarında yeterli teknik personeli olmayan ve idareci kadrolarında çevresel hassasiyeti ve teknik bilgisi bulunmayan kişilerin görevlendirildiği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesindeki birimlere çevre mühendisliği okumuş kişilerin getirilmemesinden ötürü oluşacak her çevre felaketinin ve halk sağlığı probleminin doğrudan sorumlusu olacaktır‘‘ denildi.

Okunma Sayısı: 209
Fotoğraf Galerisi