TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
1. ULUSAL SAĞLIK KURULUŞLARI ÇEVRE YÖNETİMİ SEMPOZYUMU

Çevre ve OrmanBakanlığı olarak başlayan ancak daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kuruluşu ile bu bakanlığa bağlı Çevre Denetimi Genel Müdürlüğünün, Çevre Yönetim Birimi kurulmasına ilişkin olarak tüm sağlık kuruluşlarına gönderdiği yazı kapsamında, kendi oluşumunu tamamlamış ve alan çalışmalarına geçmiş bulunmaktadır.

Genel Merkez 22.11.2012 (Son Güncelleme: 22.11.2012 16:45:14)

 

 

İstanbul‘da belki de Türkiye genelinde ilk olarak 2011 yılındakurulan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çevre Yönetim Birimi, Çevre ve OrmanBakanlığı olarak başlayan ancak daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kuruluşu ile bu bakanlığa bağlı Çevre Denetimi Genel Müdürlüğünün, Çevre Yönetim Birimi kurulmasına ilişkin olarak tüm sağlık kuruluşlarına gönderdiği yazı kapsamında, kendi oluşumunu tamamlamış ve alan çalışmalarına geçmiş bulunmaktadır. Bu oluşum kapsamında, düzenlemekte olduğumuz 1. Ulusal Sağlık Kuruluşları Çevre Yönetimi Sempozyumu daha çok bilgilenme ve elde ettiğimiz bir yıllık deneyimleri aktarmak suretiyle, kamu, özel sektör ve akademik çevreyi bir araya getiren bir platform oluşturmayı hedeflemiştir.

Çevre Yönetim Birimi oluşumu ile sağlık kuruluşlarında günümüze kadar sorumlusu pek belli olmayan evsel, tıbbi, tehlikeli ve radyoaktif atıkların yönetimi başta olmak üzere, su ve gürültü yönetimi, açık ve kapalı alan hava kalite kontrolleri, peyzaj gibi tüm çevresel aktiviteler ile ilgilenen bir kurumsallaşma sağlanmıştır. Bu çalışmaları geliştirme ve yerleştirmeye yönelik bilgi alışverişinin yapılacağı sempozyuma tüm ilgililerin katılımını bekliyoruz.

Birlikte yaşadığımız ve kullandığımız alanları yine elbirliği ile koruma bilincini yerleştirme ve bizden sonrakilere en güzel bir şekilde teslim etme dilek ve arzusu ile herkesi selamlıyorum.

 

Prof. Dr. Yaşar BAĞDATLI

 

Organizasyon Komitesi Başkanı

 

Program broşürü için tıklayınız.

1. Ulusal Sağlık Kuruluşları Çevre Yönetimi SempozyumuTarih: 29-30 Kasım 2012Yer: İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Cem‘i Demiroğlu  OditoryumuTel: 0212 414 30 00/23070-71e-mail: cevreyonetim@gmail.com

  

 

Organizasyon Komitesi

 

Prof. Dr. Fatiş ALTINDAŞ

Prof. Dr. Mustafa DEMİR

Prof. Dr. Oktay DEMİRKIRAN

Prof. Dr. Dildar KONUKOĞLU

Doç. Dr. Pelin ÖCAL

Doç. Dr. Selman DEMİRCİ

Doç. Dr. Serdar ERTURAN

Doç. Dr. Gülsüm YILMAZ

Yrd. Doç. Dr. Ender ÇETİN

Dr. Hem. Leman KUTLU

Öğr. Gör. Dr. Eray YURTSEVEN

Uzm. Zuhal ODABAŞI

Uzm. Ecz. Yasemin GÜLER

Hem. Emine PARLAR

Uzm. Hem. Serap İLERİ

Uzm. Hem. Nurgül TAYRAN

 

Okunma Sayısı: 683