TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
DEVLET HAVA MEYDANLARI PERSONELİNE TEMSİLCİLİĞİMİZ TARAFINDAN A-1 TİP TEMEL EĞİTİM VE SAHA ÖLÇÜMLER-GÜRÜLTÜ EĞİTİMİ VERİLDİ
Kocaeli Şube 13.11.2012 (Son Güncelleme: 14.11.2012 11:59:30)

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü‘ nün İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, Antalya, İzmir Adnan Menderes, Kayseri Kahramanmaraş, Batman ve Van Ferit Melen Havalimanları için Stratejik Gürültü Haritası oluşturulması projesi çalışmaları kapsamında, stratejik gürültü haritaları konusunda yetişmiş personel bulundurmak amacıyla ihale açılmıştır. Üç kurumun girdiği ihaleyi 04.10.2012 tarihinde temsilciliğimiz almıştır.

Bu kapsamda Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli İl Temsilciliği olarak 01-02 Kasım  2012 tarihlerinde 09:00-17:00 saatleri arasında Gürültü A-1 Tip Temel Eğitim ve saha Ölçümleri Eğitimi düzenlenmiştir.

Eğitim, Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümden Doç. Dr. Ertan DURMUŞOĞLU tarafından akustik, gürültü genel bilgilendirme, gürültü kontrol ilkeleri ve çevresel gürültünün tarifi hakkında bilgilendirme yapılmış, gürültü ölçümleri uygulamaları ve örnekleri detaylı olarak anlatılmıştır. Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği‘nin uygulanmasından sorumlu kurum ve kuruluşlardan saha ölçüm çalışmalarında özellikle destek eleman olarak çalışacak 2 yıllık yüksek okul ve/veya lise mezunu olanların A-1 sertifika program için gerekli uzmanlık koşulunun sağlanması ve sertifikalandırılması için düzenlenen eğitimimize 21 kişi katılım sağlamış olup, katılımın tamamını Devlet Hava Meydanları İşletmesi çalışanları oluşturmuştur.

 

Okunma Sayısı: 500
Fotoğraf Galerisi