TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ODAMIZCA STANDART REFERANS NUMUNELER İLE ÇEVRE VE YAPI SEKTÖRÜNE YÖNELİK “YETERLİLİK TESTİ” DÜZENLENECEKTİR.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası olarak, Yeterlilik Testi Cinsi ve Test Başvuru Tarihleri linkinde belirtilen tarihlerde, çevre ve yapı sektörüne yönelik `Yeterlilik Testlerini gerçekleştireceğimizi ilan etmiş bulunuyoruz.

Genel Merkez 05.11.2012 (Son Güncelleme: 09.05.2013 12:12:05)

 

 

 

 

Kamu tüzel kişiliğine sahip kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olan, ayrıca üstlendiği misyon açısından tarafsızlığını, şeffaflığını açıkça ortaya koyan ve 1990‘lı yıllardan beri kendini sürekli ivme kazanma olgusu içerisinde hisseden TMMOB Çevre Mühendisleri Odası; ulusal ve uluslararası ölçekte, toplum ve kamu yararı doğrultusunda, çevre mühendisliği mesleği ve uygulamaları ile çevre sorunlarına ilişkin görevini 20 yılı aşkın bir süredir yürütmektedir. Odamız bu özellikleri doğrultusunda çevre sektörüne destek olmak ve ülkemizdeki yeterlilik testi düzenlenmesi konusundaki hizmet açığının kapatılması adına Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarlarına yönelikStandart Referans Numuneler ile Yeterlilik Testi düzenleme kararı almış bulunmaktadır.

Yeterlilik Testi, laboratuarlar arasında uygulanan karşılaştırma testidir. Doğru yapılan yeterlilik testleri, ölçüm sonuçlarının kalitesini, doğruluğunu ve geçerliliğini ortaya çıkararak, kendi ölçüm sonuçlarınızı başka laboratuvarların sonuçları ile karşılaştırabilmenizi ve kullandığınız metodun uygunluğunu kolaylıkla test edebilmenizi sağlar.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası olarak, Yeterlilik Testi Cinsi ve Test Başvuru Tarihleri linkinde belirtilen tarihlerde, çevre ve yapı sektörüne yönelik "Yeterlilik Testlerinigerçekleştireceğimizi ilan etmiş bulunuyoruz.

Gerçekleştirilecek çalışmaya ait tüm bilgileri ve olası sorularınızın cevaplarını Ekler‘de bulabilirsiniz.

Yeterlilik testine katılım başvuru kaydı için tarihler Yeterlilik Testi Planı linkinde belirtilmiştir. Belirtilen tarihlere kadar söz konusu teste katılıp katılmayacağınıza dair Ekler‘de verilen "Yeterlilik Testi Davet Kabul Taahhüdü Formu"nu doldurarak yeterlilik@cmo.org.tr posta adresine veya 0 312 4198074 nolu faksa göndermeniz gerekmektedir.

 

Ekler

1.      Çevre Mühendisleri Odasının Yeterlilik Testi Gerçekleştirmesi hakkında

2.      Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nın Konu ile İlgili Görüşü

3.      Yeterlilik Testi Cinsi ve Test Başvuru Tarihleri

         3.aÇevre Sektörü Deneyleri

4.      Yeterlilik Testi Davet Kabul Taahhüdü

5. Yeterlilik testi nedir? Sonuçlar nasıl değerlendirilir? 

 

  

Okunma Sayısı: 700