TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
DOĞAYI SAVUNAN HOCAMIZ PROF. DR. BEYZA ÜSTÜN`E DOĞAYI - YAŞAMI SAVUNANLAR SAHİP ÇIKTI.

ÇMO İstanbul Şube olarak bileşeni ve aktif katılımcısı olduğumuz Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu’nun (STHP) düzenlediği eyleme Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği, Devrimci Demokrat Orman Mühendisleri Grubu, Türkiye Ormancılar Derneği Marmara Şubesi, Türkiye Ormancılar Derneği Marmara Şubesi, Onurumuzu Savunuyoruz Hareketi, Halkların Demokratik Kongresi, Sosyal Araştırmalar Vakfı , Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi YK üyeleri de destek verdi.

Genel Merkez 27.04.2012 (Son Güncelleme: 27.04.2012 10:11:15)

 

 Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu`nun Cumhuriyet gazetesine verdiği röportajında bilim insanlarını ve doğanın talanına karşı duranları karalaması ve "içlerinde bir bilim insanı var" diyerek Prof. Beyza Üstün`ü hedefine koyması karşısında 11 Nisan 2012 tarihinde İstabul Orman Bölge  Müdürlüğü önünde eylem yapıldı.

ÇMO İstanbul Şube olarak bileşeni ve aktif katılımcısı olduğumuz Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu`nun (STHP) düzenlediği eyleme Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği, Devrimci Demokrat Orman Mühendisleri Grubu, Türkiye Ormancılar Derneği Marmara Şubesi, Türkiye Ormancılar Derneği Marmara Şubesi, Onurumuzu Savunuyoruz Hareketi, Halkların Demokratik Kongresi, Sosyal Araştırmalar Vakfı , Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi YK üyeleri de destek verdi.

Darüşşafaka Metro Durağı`ndan Orman Bölge Müdürlüğü`ne yürüyüş yapıldıktan sonra Orman Bölge Müdürlüğü`nün önünde bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklamayı STHP adına Hüseyin Demirdizen okudu.

Açıklamada şunlar söylendi: "HES karşıtlarını; ‘Seyyar gruplar` olarak nitelendiren, ‘enerji şirketlerinin yönlendirildiği`, ‘dış güçlerce desteklendiği`ni iddia ettiği girişimler olarak lanse etmeye çalışan Eroğlu, Anadolunun her yerinde yaşam alanlarını ve yaşamlarını korumak için verilen halk mücadelesine de hakaret ediyor, halkı ve mücadeleyi karalıyor. (...) Bakanın dediği şirket ya da şirket emrindeki kuruluşlardan bizim aramızda destek ya da emir alan yok ama kendisine bağlı kuruluşların web sitelerine bakıldığında sermaye destekli hangi dernek, vakıf ya da organizasyonlarla işbirliği ve ortak projeler yapıldığı açıkça görülmektedir.  (...)Doğanın ve halkın yanında yer alan ve her koşulda yer almaya devam eden yaşam savunucularını ve yaşam alanlarımızı, bilimi halkın ve doğanın yararına kullanan akademisyenleri, aydını, doğayı ve kentlerimizi sizin o kirli ellerinize teslim etmeyeceğiz."

Açıklamanın ardından eylem sonlandırıldı.

 

Okunma Sayısı: 612