TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ODAMIZI KİMSE SUSTURAMAZ!

TMMOB YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET SOĞANCI, Odamıza Eti Gümüş A.Ş.`nin Kütahya`da bulunan maden işletmesindeki atık depolama barajının kısmen yıkılması üzerine yaptığı basın açıklamaları nedeniyle işletmeci şirket tarafından tazminat davası açılması üzerine 1 Temmuz 2011 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

Genel Merkez 01.07.2011 (Son Güncelleme: 05.10.2011 19:07:11)

ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODAMIZI KİMSE SUSTURAMAZ!

07 Mayıs 2011 tarihinde Eti Gümüş A.Ş.‘nin Kütahya‘da bulunan maden işletmesindeki atık depolama barajının kısmen yıkılması üzerine kamuoyu ile paylaşılan teknik görüşleri gerekçe gösterilerek işletmeci şirket tarafından mesnetsiz iddialar ile Çevre Mühendisleri Odamıza tazminat davası açılmış ve bundan sonra da konu ile ilgili yapacağı basın açıklamalarının durdurulması istenmiştir.

Çevre Mühendisleri Odamızın görevleri ve sorumlulukları arasında, ülkemizde başta çevre sorunları olmak üzere kendi meslek alanı ile ilgili bilimsel bilginin toplumla buluşturulması, kamuoyunun sorunlara karşı bilgilendirilmesi ve yetkililerin sorunların çözümü için önlem almasına yönelik uyarılarda bulunmak da vardır.

 

Odamız, Kütahya‘da oluşan çevre sorunu ile ilgili görevini yerine getirmiş, kamuoyunu bilgilendirmiş, uzmanları, üyeleri ve akademisyenleri ile sorunlara çözüm aramış ve kamuoyunu aydınlatan açıklamalarda bulunmuştur. Odamız bu olaya ilişkin olarak, sorumluluklarının bilincinde görevini sürdürmeye devam edecektir.

 

Okunma Sayısı: 611