TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
HAYAT TELEVİZYONU YENİDEN HALKLA BULUŞMALI !

AKP hükümeti, bir kez daha demokrasiden ve özgürlükten ne anladığını ortaya koymuştur.

Genel Merkez 21.07.2008 (Son Güncelleme: 15.06.2011 11:22:34)

AKP hükümeti, bir kez daha demokrasiden ve özgürlükten ne anladığını ortaya koymuştur. İstanbul`da grev duyurusunu Büyükşehir Belediyesi`nin önünde ilan etmeye çalışan belediye işçilerine yönelik "şiddet", daha öncesinde yaşanan "1 Mayıs Polis Şiddeti", Hayat Televizyonu`nun da bu zihniyet tarafından "rahatlıkla" ve bir anlamda "şiddet" ile kapatılabileceğini göstermiştir. "Takiyeci"lerin, takkeleri önlerine düşmüş, AKP hükümeti Hayat Televizyonu`nun kapatılması ile kendine demokrat olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

 

Bugüne kadar tüm özgürlüklerin karşısında yasakların savunucusu olan AKP Hükümeti; bu kez de halkın, yaşam, adalet ve özgürlük savunucularının ve çevrecilerin sesi olan "Hayat Televizyonu"nun ekranını karartmıştır.

 

Medya patronlarının kol gezdiği, bilgi ve haberin değil kirli ilişkilerin yayıldığı medya dünyasında, emekten yana tavır koyan ve çevre konularında da sermayenin değil çevrenin ve halkın önceliklerini gözeten, kamu ve toplum yararını savunan, muhalif bir yayıncılığı benimseyen Hayat Televizyonu, 16 Temmuz 2008 tarihinden bu yana, "bir ajanstan alınan görüntülerin başka bir televizyon kanalında da yayınlanması" gibi sudan bir sebeple susturulmuştur.


Hayat Televizyonu`nun kapatılmasını basın özgürlüğü adına talihsiz bir olay olarak görüyoruz. Hayat Televizyonu emekçilerinin yanında olduğumuzu, tüm hak ve özgürlükler gibi basın özgürlüğünün de engellenemeyeceğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

 

AKP hükümetini bu tutarsız,  hukuk dışı ve yanlı tutumu dolayısıyla kınıyor,  Hayat Televizyonu`nun sesinin yeniden ve bir an önce halkla buluşması için tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz.

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 430