TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ: İŞ DÜNYASININ YEŞİL DÖNÜŞÜMÜ
Izmir Şube 25.02.2021 (Son Güncelleme: 25.02.2021 00:18:51)

Değerli Üyemiz

Şubemiz tarafından 25 Şubat 2021 tarihinde, "İş Dünyasının Yeşil Dönüşümü" konusu ile çevrim içi söyleşi düzenlenecektir.Söyleşi içeriği ekte  yer almaktadır. Söyleşiye katılmak isteyenlerin 25 Şubat saat 15.00 e kadar https://forms.gle/F6TrnjUA9qF2ZTLd7 adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Söyleşi bağlantı adresi etkinlik öncesinde katılımcılar ile paylaşılacaktır.

Saygılarımızla.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi

 

ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİ: İŞ DÜNYASININ YEŞİL DÖNÜŞÜMÜ

 

Tarih/Saat : 25 Şubat 2021, 20:30

 Konuşmacı:

Umay YILMAZ/Çevre Mühendisi

Söyleşi Konu Başlıkları:

  • AB Yeşil Mutabakatı Nedir?
  • Mutabakatın Gerekleri Nelerdir?
  • Türkiye Bu Çalışmaların Neresinde?

 

Konuşmacı Özgeçmişi:

Umay Yılmaz, Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Meslekte geçirdiği 16 yıl boyunca çevre, geri dönüşüm, etkin atık yönetimi, çevre bilinci oluşturma, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği konularında çalışmalar yaptı. ÇEVKO’da ve Tetra Pak’ta görev yaptı. Bir süre serbest danışman olarak da çalıştı.

Özel sektörde yasal yükümlülüklerle ilgili danışmanlık yaptı. Çevre yatırım projeleri ve kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarını yönetti. Çevre bilincinin artırılması ve yaygınlaştırılması amacıyla, sayısız konferans, sempozyum, kongre vb. platformda konuşmalar yaptı. Çeşitli üniversite, dernek, vakıf, kuruluş, basın ve medya ilişkilerinde görev aldı. Projeleri bir çok ödül alan Yılmaz’ın, “Dünyayı Kurtarma Planım” adlı bir TEDx konuşması bulunmaktadır

Umay Yılmaz şu anda Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri olarak çalışmaktadır.

 

Okunma Sayısı: 18
Fotoğraf Galerisi