TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
13. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube 13. Dönem Yönetim Kurulu ve Delegasyon seçimlerini Demokrat Çevre Mühendisleri grubu kazanmıştır.

Istanbul Şube 10.02.2020 (Son Güncelleme: 18.02.2020 11:20:07)

01 Şubat 2020 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi salonunda şubemiz 13. Olağan genel kurulu gerçekleştirilmiştir.

Şube Başkanımız Meryem Kayan‘ın açılış konuşması ile başlayan genel kurulumuz divan seçimlerinin yapılmasının ardından sıra ile gündem maddelerine göre devam etmiştir.

Banu Ekiz Divan Başkanı , İlyas Yaylagül Divan Başkan Yardımcısı  ve Ece Yavuzsoy, Berat Haliloğlui ise yapılan oylamada yazman üye olarak seçilmişlerdir.

Şube Başkanımız Meryem Kayan 12. Dönem değerlendirilmesini yaptğı konuşmasının ardından Oda 2. Başkanımız Zeyneti Bayrı Ünal ve İMO İstanbul Şubesi YK Üyesi Temel Piri genel kurula hitaben konuşmalarını gerçekleştirdiler.

12. Dönem Şube Sekreterimiz Sevgican Koç faaliyet sunumu ve Sayman Üyemiz Ömür Yaşayan‘nın mali sunumu yaptığı gündemde ise genel kuruldan genel sorular cevaplandırıldı.

Mesleki sorunların görüşüldü oturumda ise Şantiye şefliği yönetmeliğinde Çevre Mühendisliği adının geçmemesi,  danışmanlık hizmetlerinde asgari ücret belirlenmesi ve Meslekteki cinsiyet ayrımcılığı, İş Sağlığı ve  iş güvenliği , çevre mühendisliği eğitimi hakkında üyelerimiz görüşlerini paylaştılar.

Önergeler gündeminde ise aşağıda belirtilen önergeler genel kurulda oylamalara sunuldu. Ve oy çokluğu ile kabul edillen önergelere  Oda Genel Kuruluna taşınmasına karar verildi.

·         İşsiz çevre mühendislerinin oda bünyesinde gerçekleştirilen ücretli eğitimlere ücretsiz katılabilmesi için çalışma yapılmasını önermiş ve oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

·         ÇMO Ana yönetmeliği Madde 13‘e göre "Üyelik süresi boyunca üyeden işsiz olduğu aylar için aidat alınmaz" ifadesinin eklenmesi önerilmişi ve oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

·         ÇMO sürekli Eğitim Merkezi ve Belgelendirme Yönetmeliği Madde 20‘nin sonuna "Oda, Şube asil ve yedek YK üyeleri il ve ilçe temsilciliği YK üyelerine eğitmen ücreti ödenmez" ifadesinin eklenmesi önerilmiş ve oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

·         ÇMO‘nun tüm organlarındaki başkanlık döneminin 2 dönem ile sınırlandırılması için esas yönetmelik değişikliği önerilmiş ve oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

·         Oda Genel Merkez Yönetim Kurulu‘nun tam zamanlı çalışması önerilmiş ve oy çokluğu ile reddedilmiştir.

·         ÇMO Ana yönetmeliği Madde 13‘e göre "Üyeler doğum nedeni ile aldığı ücretsiz izin süresince üyelik ödentilerinden muaf tutulurlar." ifadesinin eklenmesi önerilmiş ve oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

·         Ana yönetmeliği Madde 13‘e göre "Emekli veya maluliyet aylığı alıp çalışmayan üyeler üyelik ödentilerinden muaf tutulurlar." ifadesinin eklenmesi önerilmiş ve oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

Adayların belirlenmesi gündeminde Demokrat Çevre Mühendisleri Grubu ve Çevre ve Gelişim Hareketi grubu adaylıkları ile ilgili dilekçerini divana teslim ettiler. Yönetim Kurulu ve Delegasyon Yedek ve Asil üyelik başvuruları tutanak altına alarak adaylıklar kesinleştirildi.

Demokrat Çevre Mühendisleri Grubu adına Raşit Fırat Deniz  ve Çevre ve Gelişim Hareketi grubu adına ise Raşit Avcı  neden aday olduklarını, hedeflerini genel kurula katılan üyeler ile paylaştılar.

13. Olağan Genel Kurulunun ikinci günü olan 02 Şubat 2020 tarhininde ise şube binamızda seçimlerimiz yapıldı.

 Demokrat Çevre Mühendisleri Grubu Mavi liste ile aday oldukları Yönetim Kurulu ve Delegasyon listesi 577 oy, Çevre ve Gelişim Hareketi Beyaz Liste ile aday oldukları Yönetim Kurulu ve Delegasyon listesi 273 oy almış olup, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube 13. Dönem Yönetim Kurulu ve Delegasyon seçimlerini Demokrat Çevre Mühendisleri grubu kazanmıştır.

Beyoğlu 1.İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı‘nın 05.02.2020 tarih ve 8757 sayılı yazısıyla seçim sonuçları kesinleşmiş olup bugün itibariyle şubemizin 13.Dönemi de başlamış bulunmaktadır.

Seçimlere katılan, katkı sunan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.


 

 

Okunma Sayısı: 101
Fotoğraf Galerisi