TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN VE MESLEKTAŞLARIMIZIN DİKKATİNE, ÖNEMLE DUYURULUR!

 

Son günlerde TMMOB Çevre Mühendisleri Odamız Genel Merkezi`nin Mali Müşavirliği tarafından 5 YIL ve ÜZERİNDE aidat borcu olan üyelerimize gönderdiği yazılı bildirim hakkında açıklamamızdır:

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Anayasanın 135. maddesinde tanımlanan 66 ve 85 sayılı KHK ve 7303 sayılı yasa ile 6235 sayılı yasaya göre kurulmuş, KAMU KURULUŞU NİTELİĞİNDE bir meslek kuruluşudur.
Odamızın Resmi gazetede yayınlanan Ana Yönetmeliği`ne dayanarak 2017 yılı üye aidat miktarı aylık 12.00 TL olmak üzere yıllık 144.00 TL olarak belirlenmiş olup aidatların ödenmesi, adres, iletişim bilgileri ve iş değişikliklerinin Odaya en geç 1 ay içerisinde bildirilmesi ÜYELERE ZORUNLU KILINMAKTADIR.

Şubemiz üyelerine İcra İflas Kanunu`na göre işlem yapılmaması için 2016 yılı Eylül ayında Genel Merkez ile görüşülmüş, İCRA YAZILARI yerine "YAZILI BİLDİRİM" gönderilmesi uygulamasına geçilmiştir. Üyelik aidat işlemleri Genel Merkez tarafından yürütülmekte olup konuyla ilgili üyelere borç durumuna dair bilgilendirme yazıları e-posta ve sms mesajıyla da gönderilmektedir. ZORUNLU OLUNMAMASINA RAĞMEN Şubemiz tarafından da aidat borcu yüksek olan üyelerimize 7 Aralık 2016 tarihinde e-posta ile borç bildiriminde bulunulmuş, herhangi bir icra durumunun yaşanmaması için gerekli hatırlatmalar yapılmıştır. Bazı üyelerimizin iletişim bilgilerinin güncel olmaması nedeniyle e-postaları geri dönmüştür. Telefon numaraları güncel olan üyelerimizle irtibata geçilerek üye bilgileri güncellemeleri yapılmış ve herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için borç durumları da ayrıca hatırlatılmıştır.

Tüm bu girişimlere rağmen 5 yıl ve üzerinde borcu olan üyelerimize yönetmelik gereği, borç durumu ve nasıl ödeme yapılabileceğine ilişkin "YAZILI BİLDİRİMLER" GENEL MERKEZİMİZ MALİ MÜŞAVİRLİĞİ TARAFINDAN ulaştırılmıştır ve ulaştırılmaya devam edecektir. Bu prosedürün Oda`mızın yapması gereken KANUNİ BİR ZORUNLULUĞU olduğu unutulmamalıdır.

Maalesef konuyla ilgili meslektaşlarımızı SOSYAL MEDYADA karşı karşıya getirebilecek, çevre mühendislerini küçük düşürecek paylaşımları üzülerek görmüş durumdayız. Sosyal medya gibi ortamlarda tartışmak bize daha çok zarar verecek, kazanımlarımızı boşa çıkaracaktır. Genel Merkez ve tüm Oda birimlerinde şeffaf Oda yönetimi çizgisinde üye aidatlarının, tüm gelir-giderlerin dahi açıkça ilan edildiği, genel kurullarda, danışma kurullarında, üye toplantılarında tüm konuların açıkça ele alındığı, resmi web sitesi ve sosyal medya hesaplarında yapılan tüm çalışmaların ilan edildiği güçlü, genç ve dinamik bir Odayız. Kendimizi üye aidatları gibi meselelerle oyalamak yerine bilime ve tekniğe dayalı, kentine sahip çıkacak, mesleğini ve meslektaşını ön plana çıkartacak çalışma ve projelerle uğraşmak hepimizin yararına olacaktır.
Odamız faaliyetlerine yönelik FARKLI DÜŞÜNCE ve YAPICI ELEŞTİRİLERE açık olmaya devam edeceğiz. Bir araya gelerek, konuşarak tüm sorunların halledilebileceğine inanıyoruz. İlkelerimiz ve meslektaşlarımızın menfaatleri için kimseyle kavga etmeksizin, birleştirici tavır ve tutumumuzu sürdüreceğiz ancak ŞUBE YÖNETİMİMİZ HEDEF ALINARAK yapılan asılsız ve hakarete varan, iftira içeren ithamları asla kabul etmeyeceğimizi bildirmek durumundayız. Bu asılsız ve hakaret içerikli sözlerin hukuki sorumluluğu olduğunu, söz sahiplerine hatırlatmak mecburiyetindeyiz. Bugün Şubemizde 535, Ülke genelinde yaklaşık 15000`e ulaşan ve her geçen gün artarak devam eden, çevre mühendisliğine ve meslektaş dayanışmasına inanan tüm üyelerimizle kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

Saygı ile duyurulur.

ÇMO ANTALYA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

10.05.2017 00:00
Okunma Sayısı: 851
Fotoğraf Galerisi