TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ÇMO ÖĞRENCİ BÜLTENİ ÇIKTI

 

 
"Elleriniz Dert Görmesin"

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Öğrenci Komisyonu Üyeleri`nin sabrı, telaşı, yorgunluğu, çalışkanlığı, birlikteliği ve üretkenliği ile hazırlanmış olan "ÇMO Öğrenci Bülteni" artık okurları ile buluşuyor. "Söyleyecek Sözümüz Var" kapak başlığı ile çıkan bülten Ocak – Şubat 2012 ile ilk sayısını çıkartmış bulunuyor.

Döneme dair eleştirel bir tavır ile sesini yükselten öğrenci komisyonumuz, karabulutların yükseldiği gökyüzünün ardında parıldayan maviliklere "Merhaba" demekteler. Suyumuzun satılık olmadığını, yakıtlarımızın tarihinden, "devrim için Müzik" ile popüler olana kadar pek çok konuda bizlerle fikirlerini paylaşmaktalar.

Ganj`ın sularına Ergene küllerini döktürmeyeceklerini söyleyen "Ergene`nin Kaderi" ile Ergene Havzasını değerlendirmekteler. Plastik ve kullanımına dair konuları işledikleri "Plastik Ölüm" yazısında Kuşlar özelinde çevreye İnsanoğlunun çöpünün verdiği zararı anlatmaktalar.

Dilovası özelinde giriştikleri Kapitalizm eleştirilerini Dilovası demografik yapısı ile bütünleştirilerek "başka bir dünyanın" mümkün olduğunun haklı gerekçelerini gözler önüne sermişlerdir.

Kapitalizmin çevre ekseninde masaya yatırılmasını kadından, nükleere, doğa katliamlarına kadar pek çok konuyu tartışmakta olan ÇMO Öğrenci Bülteni ücretsiz olarak Odamız ve birimlerimizden temin edilebilir.

Saygılarımızla,

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

10. Dönem Yönetim Kurulu

 

Bültenin Pdf haline ulaşabilmek için buraya tıklayınız.

 

 

26.02.2012 00:00
Okunma Sayısı: 1138