TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ FİDAN DİKİM ETKİLİĞİ DUYURUSU

Dünyadaki insan nüfusunun ve buna bağlı olarak insani ihtiyaçların artması nedeniyle, ağaçlar artan bir ivmeyle yok olmaktadır. Ekolojik döngünün temelinde ağaçlar bulunmaktadır ve bizler bu temeli her geçen gün daha şiddetli sarsmaktayız. Dünya üzerinde yaşayan her insan bu durumun sorumlusu sayılabilir.

Dünya ekosistemini dramatik bir şekilde değiştirmemiz, doğal afetler, küresel ısınma,  kuraklık, bitki ve hayvan türlerinde azalma vb. birçok ekolojik sorun yaşamamıza sebep olmaktadır.

Özellikle kentlerdeki ağaçların yok edilmesi, zaten çoğunlukla kentlerde üretilen CO2 emisyonu ile mücadele edilememesine sebep olmaktadır. CO2 salınımını azaltmak için elektrik ve fosil yakıt kullanımının azaltılması gibi uygulamaların yanı sıra, CO2 emilimi yüksek olduğundan ağaçların sayısının arttırılması da çok önemli ve etkili bir uygulama olmaktadır.

Yaşamımızı sürdürdüğümüz her an hatta yaşamımız sonlandığında bile CO2 oluşumuna sebep olmaktayız fakat, bu durumu telafi etmek te bizlerin elinde. Bir bireyin yapabileceği en kolay karbon telafi yöntemi fidan dikmektedir. 

Bu noktada Çevre Mühendisleri Odası misyonunun bir gereği olduğundan sizleri, sebep olduğumuz CO2 emisyonunu telafi etmek için fidan dikim etkinliğine davet ediyoruz.

 

"Hayata kök salın, sizin de dikili bir ağacınız olsun"

 

Tarih      : 28 Ekim 2017 Cumartesi
Saat       : 14:00
Yer         : Atatürk Orman Çiftliği

NOT: Saat 13:00‘da ARMADA önünden fidan dikim alanına servis kaldırılacaktır. Etkinliğe katılım sağlayacak üyelerimizin cmoankara@cmo.org.tr adresine mail atmaları ya da 03124198076 numaralı telefonu arayarak katılım durumunu bildirmeleri rica olunur.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi

9. Dönem Yönetim Kurulu

Adres                   : Hatay 2 Sokak No: 24/16    Kızılay / ANKARA

Tel                         : +90 312 419 8076

Fax                        : +90 312 419 8074

Web site             : http://ankara.cmo.org.tr/

Facebook            : https://www.facebook.com/TmmobCevreMuhendisleriOdasiAnkaraSube/

Twitter                 : @cmoankara

24.10.2017 00:00
Okunma Sayısı: 52
Fotoğraf Galerisi