TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
BİLİRKİŞİKAMULAŞTIRMA DAVALARINDA BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ

Eğitimin Adı

BİLİRKİŞİ - KAMULAŞTIRMA DAVALARINDA BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ

Eğitimin Verileceği Tarih

05 Kasım 2016 Saat 10.00-17.00

06 Kasım 2016 Saat 10.00-17.00

Son Kayıt Tarihi

28 EKİM 2016 - 12:30‘ a kadar yapabilirsiniz.

Ödemeyi yaparak ön kaydını kesinleştirenlere öncelik verilecektir.

Eğitimin Verileceği Yer

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Eğitim Salonu

Meltem Mahallesi Meltem Bulvarı Batıkent Sitesi A Blok K:2 D:3 Muratpaşa/ ANTALYA

Katılımcı Sayısı

20 kişi

  

  

  

Eğitimin Amacı

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik" 24.11.2006 tarih ve 26356 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

İlgili Yönetmelik gereği hazırlanan "TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esaslar" da TMMOB Yönetim Kurulu‘nun 10 Şubat 2007 tarih ve 239 kararı ile yürürlüğe girmiştir.

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları gereği Odamız, 2016 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek mensuplarından oluşturmak zorundadır.

İlgili mevzuat çerçevesinde bilirkişilik yetki belgesi verilmesi sürecine ilişkin olarak zorunlu eğitim ve belgelendirme çalışmaları Odamızca devam etmektedir.

Eğitmen Bilgileri

MEHMET AŞKINER - ÇEVRE MÜHENDİSİ

NECATİ YILMAZ - AVUKAT

Eğitimin Programı

 

v TMMOB ve Oda Mevzuatı ve Bilirkişilik İlkeleri

v Hukuksal Çerçeve

v Taşınmaz Değerlemesi ve Esasları

v Çevre Mevzuatı

v Bilirkişilik Raporlarının Hazırlanması

v Kamulaştırmanın Sosyal ve Ekonomik Etkileri

v Sınav

Artan çevre problemleri ve Avrupa Birliği Mevzuatına uyum çalışmaları, konusu çevre ve doğal yaşama müdahale olan birçok konunun yargıya taşınmasını sağlamıştır. Bu sürecin artarak devam edeceği öngörülmektedir. Elbette, davaları karara bağlayan hâkimler, doğru karara ulaşabilmek için zaman zaman bir uzman yardımına ihtiyaç duyarlar. Bilirkişiler, adaletin doğru bir şekilde tecelli etmesini sağlamak için çalışan insanlara, ihtisas alanlarında edindikleri bilgi ve tecrübeleri, gözlemlerini, araştırmalarını, değerlendirmelerini ve söyleşilerini bir rapor halinde sunan kimselerdir.

 

  

Eğitim Ücreti

Katılım Şartları

 

Katılımcı Ücreti:280 TL

(Eğitim Yönergesi gereği Eğitime ön kayıt yaptırmak için eğitim bedelinin en az % 30‘unun peşin ödenmesi gerekmektedir. Katılımcı eğitime katılmazsa ödenen bedel iade edilmez)

Eğitim Ücretini Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesine elden, Anlaşmalı Kredi Kartına +4 Taksit (Bonus Özellikli) veya aşağıdaki hesap numarasına Alıcı Adı "TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi" yazarak yatırabilirsiniz.

İŞ BANKASI Şarampol Şubesi Şube Kodu: 6207 Hesap No: 453 179

IBAN: TR67 0006 4000 0016 2070 4531 79

NOT I: Eğitime katılım sağlayacak üyelerimizin 2016 yılı dâhil olmak üzere aidat borçlarının olmaması gerekmektedir.

 

NOT II: Eğitime katılım sağlayacaklar, 28 Ekim 2016 tarihine kadar ön kayıt yaptırmaları ve eğitim bedelinin %30‘unu yukarıda belirtilen hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir.  Ön kayıt ücretini yatıracakların, şubemizi arayarak kontenjan bilgisi aldıktan sonra ücretlerini yatırmaları rica olunur. Katılımın, katılımcı tarafından iptal edilmesi durumunda ödenen ön kayıt bedeli iade edilmeyecektir. Eğitimin Şubemiz tarafından iptal edilmesi durumunda katılımcıya ücret iadesi yapılacaktır.             

Belge & Eğitim Ücretine Dâhil Olanlar

Eğitim Notları & İkramlar

Başarı Sertifikası

 

Ön Kayıt Bilgileri

Ön kayıtlarınızı cmoantalya@cmo.org.tr adresine,

Ad,

Soyadı,

Firma Adı,

İletişim bilgilerinizi,

Eğitimin adını;

Belirterek yapabilirsiniz. (Kesin kayıt eğitim ücreti yatırılıp, bilgisi odamıza verildikten sonra gerçekleştirilecektir.)

Eğitim İle İlgili İletişim 

Ad Soyadı: Hasib BOZLAR

Tel: 0242 322 32 56 - 0530 108 70 17

E-posta: cmoantalya@cmo.org.tr

01.11.2016 00:00
Okunma Sayısı: 213
Fotoğraf Galerisi