TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

Ülkemiz 17 Şubat 2016 Çarşamba günü Ankara‘daki bombalı terör saldırısı ile yeni bir acı daha yaşamıştır. Yaşanan katliamda hayatını kaybeden yurttaşlarımızın ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Katliamı kınıyoruz ve lanetliyoruz. 
Artık yeter, ülkemiz bombaların ardı ardına patladığı bir katliamlar ülkesi haline dönüştürüldü. Ülke yangın yeri. Son yedi ay içerisinde meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybeden, ağır yaralanan, sakat kalan insanlarımızın sayısı yoruma gerek duymayacak ölçüde durumu izah ediyor. Suruç‘tan Sultanahmet‘e, Diyarbakır‘dan Ankara‘ya uzanan katliamlar zincirine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.
Ülkemiz içeride terör ve kaos ortamında büyük bedeller öderken dışarıda da üçüncü dünya savaşının fitilini ateşlemek üzere hazırlanan uluslararası bir komplonun parçası haline getiriliyor.
Bugün Türkiye; sınırları kevgire çevrilmiş, uluslararası terör örgütlerinin yatağı haline getirilmiş, Akdeniz ve Ege kıyıları mülteci mezarlığına dönüşmüş, dört bir yanında savaş koşullarının hüküm sürdüğü bir ülkedir. İçerisinde bulunduğumuz baskıcı, otoriter, terörün, ölümün, kanın ve gözyaşının sorumlusu bu ortamı yaratanlardır.
Artık yeter, ölmek, yaralanmak ve sakat kalmak istemiyoruz.
Artık yeter, her yeni güne başlarken nerede bomba patlayacağını düşünmek istemiyoruz.
Artık yeter, baskıcı, otoriter, diktatöryal gidişatın boğuculuğunda yok olmak istemiyoruz.
Bir kez daha katliamda hayatını kaybeden yurttaşlarımızın acısını yüreğimizde hissederek ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. 

18.02.2016

Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu 
TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu 

19.02.2016 00:00
Okunma Sayısı: 151