TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE "EYMİR GÖLÜ" NDEYİZ

Şubemiz 5 Haziran 2016 pazar günü 12:00‘da Eymir Gölü kenarında "Dünya Çevre Günü" ne dair basın açıklaması ve devamında bisiklet turu, piknik ve forum düzenleyecektir.

 

Tam 40 yıldır, 5 Haziran 1972‘de Stockholm‘de düzenlenen Çevre Konferansı‘nda alınan karardan bu yana, 5 Haziranları `Dünya Çevre Günü` olarak kutluyoruz!

40 yıl önce alınan bu karar, dünyanın doğal dengesinin korunması için bir başlangıç olması dileğinin ürünüdür. Oysa ki, doğal kaynakları kaygısızca tükettiğimiz, doğanın dengesini yok ettiğimiz, elimizle yarattığımız çevre kirliliğinin ağır bedellerini ödemekte olduğumuz bugünlerde, Dünya Çevre Günü, bir kutlama gününden çok "anma günü" ne dönüşmüştür. Kuşkusuz, 5 Haziran, dünyada ve ülkemizde çevre katliamlarına dur demenin ve harekete geçmenin de bir diğer adı olmalıdır! Kentimizde yaşanan çevre sorunlarına tepkisiz kalmayacağız!

Örgütümüze görev düşen her alanda, çözüm üretmek için hazır olacağız!

Örgütümüz gücümüz, gücümüz örgütlülüğümüzdür! "Çevre mühendisliği" ni hak ettiği gibi taçlandırmak, mesleğimize ve doğamıza sahip çıkmak için mücadele edeceğiz!

 

Dünya Çevre Günü kapsamında kentimizde yaşanan çevre sorunlarına tepkisiz kalmayacağız, Eymir Gölünde basın açıklamamızı gerçekleştireceğiz. Fosil yakıtların bilinçsizce ve kontrolsüzce tüketiminin altını çizmek ve alternatif ulaşım yollarına dikkat çekmek amacı ile "Doğa İçin Pedal Çevir" diyerek Eymir Gölü çevresinde Bisiklet Turu gerçekleştireceğiz. Devamında pikniğimizi yaparken "Eymir Tarihi"ne dair forum gerçekleştireceğiz.

 

Etkinliğimize değerli katılımlarınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Konu                           : 5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlikleri

                                     (Basın açıklaması, bisiklet turu, piknik, açık hava forum)

Yer                  : Eymir Gölü

Tarih               : 5 Haziran 2016 Pazar

Saat                 : 12.00 Basın Açıklaması

                          12.30 Bisiklet Turu

                          14.00 Piknik

                          14.30 Forum

 

NOT:  Etkinliklere katılacaklar ad, soyad ve iletişim bilgilerini 1 Haziran 2016 tarihine kadar cmoankara@cmo.org.tr adresine mail atarak veya (0312) 419 80 76 numaralı telefonu arayarak bildirmeleri rica olunur.

 

 

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi

Adres  : Hatay 2 Sokak No: 24/16    Kızılay / ANKARA

Tel       : +90 312 419 8076

Fax      : +90 312 419 8074

E-mail : cmoankara@cmo.org.tr

Web    : www.cmo.org.tr

27.05.2016 00:00
Okunma Sayısı: 173