TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
Çevre Mühendisleri Odası 32 Yaşında!
Çevre Mühendisleri Odası 32 Yaşında!

23 Mayıs 1992’den bu yana mücadelemizle büyüyen Çevre Mühendisleri Odası’nın (ÇMO) 32. kuruluş yıl dönümünü hep birlikte kutladık. Tüm üyelerimiz ve dostlarımız, bu özel günde bir arada olmak için ÇMO İstanbul Şubesi'nde buluştu.

Etkinlik, 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 18:00'de "Dünden Bugüne ÇMO" başlıklı söyleşi ile başladı. Ardından saat 19:00’da kokteyl ile devam etti. ÇMO İstanbul Şubesinde gerçekleşen etkinliğe üyelerimiz ve öğrenci üyelerimiz yoğun katılım gösterdi. Ayrıca, İMO İstanbul Şubesi, EMO İstanbul Şubesi ve Türkiye Ormancılar Derneği temsilcileri de etkinliğe katılarak bizlere destek verdi.

Etkinlik, şube çalışmalarını ve odamızı tanıtan kısa bir video gösterimiyle başladı. Şube Başkanı Zeynep Karamanlı, katılanlara teşekkür ederek odamızın meslek ve toplum için yaptığımız çalışmaları ve meslek örgütü olarak bir arada olmanın verdiği gücü anlattı. TMMOB YK Üyesi ve odamız üyesi Cevahir Efe Akçelik, TMMOB ve ÇMO örgütlülüğünün süreçlerini ve meslek odası olmanın önemini vurguladı. Odamızın kurucu üyelerinden Hülya Aras Oburoğlu, dernekleşmeden odalaşma sürecinin nasıl geliştiğini ve odamızın kuruluş sürecini paylaştı. İstanbul Şube önceki dönem başkanlarından Meryem Kayan ise oda ile tanışma sürecini, mesleğe ve topluma katkılarını ve yönetim kurulunda bulunduğu dönemlerdeki çalışmalarını anlattı. Prof. Dr. Beyza Üstün, odamızın çalışmalarında hep birlikte olmanın mutluluğunu ve emek, doğa, bilim başlıklarında ÇMO İstanbul Şubesi ile yan yana olmanın sevincini taşıdığını ifade etti.

Etkinliğe katılan üyelerimiz ve dostlarımız da duygu ve düşüncelerini paylaştı. 32. yaşımızı kutlamak için hazırlanan pasta, tüm katılımcılarla birlikte kesildi. Şarkılar, halaylar ve danslar eşliğinde hep birlikte eğlenilen bu güzel etkinlik, odamızın birlik ve beraberliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

ÇMO İstanbul Şubesi olarak, mesleğimizin ve toplumun geleceğine katkıda bulunma yolunda hep birlikte daha nice yıllar geçirmek dileğiyle!
28.05.2024 15:56
Okunma Sayısı: 193
Fotoğraf Galerisi