TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNE SELAM OLSUN !

Bundan 103 yıl önce, bir ulusu yok etme planının ilk aşaması olan, Mustafa Kemal Atatürk`ün askerlerine, ‘Ben size hücum etmeyi değil, ölmeyi emrediyorum‘ dediği, kendisinin de en ön saflarda savaştığı Çanakkale Savaşında sağlanan başarı, yeryüzündeki hiçbir silahın vatan ve ulus sevgisine karşı başarılı olamayacağını göstermiştir.

Genel Merkez 18.03.2018 (Son Güncelleme: 18.03.2018 17:10:52)

Bundan 103 yıl önce, bir ulusu yok etme planının ilk aşaması olan, Mustafa Kemal Atatürk`ün askerlerine,  ‘Ben size hücum etmeyi değil, ölmeyi emrediyorum‘ dediği, kendisinin de en ön saflarda savaştığı Çanakkale Savaşında sağlanan başarı, yeryüzündeki  hiçbir silahın vatan ve ulus sevgisine karşı başarılı olamayacağını göstermiştir.

Anafartalar, Arıburnu, Conkbayırı ve Ağıldere`de düşmanı bozguna uğratan ve ulusça destan yazdıran bu savaş; kahramanca mücadele eden Türk, Kürt, Arnavut, Çerkez, Laz, Ermeni halklarının Çanakkale`de, ‘ Ben hep özgür kalacağım‘ diye bütün dünyaya haykırdığı savaştır...

Bu zafer, Atatürk ve silah arkadaşlarının, ulusumuza Türkiye Cumhuriyeti‘nin bağımsızlığını armağan ettiği ve tüm mazlum ulusların yazgısını değiştiren emperyalizme başkaldırışın doruk noktasıdır.

Bugün bağımsız bir devlet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak yaşamamızı sağlayan, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferimizin yıldönümünde, bize bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti‘nde yaşama hakkı sağlayan, başta kurucumuz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm kahramanları rahmet, minnet, saygı ve şükranla anıyoruz

TMMOB

Çevre Mühendisleri Odası

 

Okunma Sayısı: 109
Fotoğraf Galerisi