TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
KOCAELİ` NİN HAVA KALİTESİ SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK
Kocaeli Şube 28.04.2017 (Son Güncelleme: 28.04.2017 14:21:45)

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi olarak 27 Nisan 2017 Perşembe günü "Kocaeli‘nin Hava Kalitesi" konulu seminerimizi gerçekleştirdik.

Seminerimizde 2016 yılına ait veriler ve ilçeler bazında kirlilik durumu değerlendirildi. Moderatörlüğünü Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Çevre Koruma Şube Müdürü Mesut ÖNEM ‘in yaptığı panelde, konuşmacı olarak Kocaeli Çevre Mühendisleri Odası YK Üyesi Çevre Yüksek Mühendisi Ediz UYANIK ve Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Özge ESKİCİ yer aldı.

Hava kirliliği parametreleri ve sağlık üzerine etkileri konusunda genel bilgilendirmenin ardından Kocaeli ili genelinde yer alan 11 adet hava izleme istasyonuna ait 2016 verileri incelendi. Bölgelere göre grafiklerle kıyaslamaları yapılan kirlilik parametrelerinin endüstri, trafik, ısınma kaynaklı sebepleri tartışılarak hava kalitesi indeksinden bahsedildi. Genel olarak kamuoyu kullanımına açık olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nın hava kalitesi izleme sitesi http://www.havaizleme.gov.tr ve buradaki verilerin yorumlanması hakkında bilgi verildi.

Seminer sonrasında Şube Başkanımız Sayın Sait Ağdacı, konuşmacılarımız Ediz UYANIK, Özge ESKİCİ ve Mesut ÖNEM‘ e katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

Tüm Katılımcılarımıza Teşekkür Ederiz...

Okunma Sayısı: 48
Fotoğraf Galerisi