TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
7. ÖĞRENCİ KURULTAYIMIZI TAMAMLADIK
Samsun Şube 25.04.2017 (Son Güncelleme: 29.05.2017 14:54:21)

 7. Öğrenci Kurultayımızı 21-22 Nisan 2017 tarihlerinde başarı ile tamamladık. 2 gün boyunca OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirdiğimiz Kurultayımız sırasında, ülkemizin dört bir tarafından gelen Odamızın Öğrenci Komisyonlarından yaklaşık 150 arkadaşımızı Samsun‘da ağırladık. Kurultayımızın gerçekleşmesinde öncelikle Samsun Şube Öğrenci Komisyonumuza, Birimlerimiz Öğrenci Komisyonlarına, desteklerini esirgemeyen ve heyecanımıza ortak olan tümKurum, firma ve dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI

 7.ÖĞRENCİ KURULTAYI SONUÇ BİLDİRİSİ

21-22 NİSAN2017/SAMSUN

           İki yılda bir yapılan Çevre Mühendisler Odası Öğrenci Kurultayı`nın yedincisi 21-22 Nisan 2017 tarihlerinde, ÇMO Samsun Şube Sekreterliğinde, Ondokuz Mayıs Üniversitesi`nde yapılmıştır. "Öğrenci Örgütlülüğümüz ve Meslek Odamız, Çalışma Alanlarımız, Teknolojik Gelişmeler, Çevresel Problemler ve Enerji" temasıyla toplanan 7.Öğrenci Kurultayı`na, ÇMO İstanbul Şube Öğrenci Komisyonu, ÇMO Ankara Şube Öğrenci Komisyonu, ÇMO Antalya Şube-Isparta İl Temsilciliği Öğrenci Komisyonları,   ÇMO Kocaeli Şube Öğrenci Komisyonu, ÇMO İzmir Şube Öğrenci Komisyonu, ÇMO Adana Şube Öğrenci Komisyonu, ÇMO Mersin İl Temsilciği Öğrenci Komisyonu, ÇMO Van İl Temsilciği Öğrenci Komisyonu, ÇMO Trakya Temsilciği Öğrenci Komisyonu, ÇMO Bursa İl Temsilciği Öğrenci Komisyonu yanı sıra Nevşehir Hacı Bektaş-i Veli Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Sakarya Üniversitesinden öğrenci arkadaşlarımız katılım sağlamıştır.

Kurultay`ımıza Oda Başkanımız Baran BOZOĞLU, Genel Merkez ve Birimlerimizin Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Adnan KORKMAZ, İnşaat Mühendisleri Odası, Bilgisayar Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası  Samsun Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı, Mühendislik Fakültesi Dekanı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Öğretim Üyeleri katılım sağlamıştır.  

Kurultay çalışmaları süresince dünyada ve ülkemizde gerçekleşen çevre sorunları bilimsel veriler ve doğru kaynakların dayanağında mesleki bakış açımız ve çevreci bir yaklaşımla incelenip tartışılmıştır. Çalışmalarımız boyunca meslek çalışma alanlarının tanımlanması ve tanıtılması, Çevre Mühendisliği vizyonunun genişletilmesi, Çevre Mühendisliği adaylarında bilinç yaratılması ve farkındalık oluşturması hedeflenmiştir.

                Akademide Bilimsellik, Eğitimde Denklik, Enerji Santrallerinin Çevresel Etkileri, Güncel Enerji Alternatifleri, Ekolojik Denge ve İnsan Etkileşimi, Mesleki Konularımız vb. 20 başlık altında yapılan atölye çalışmalarında bilimsel veriyi ve doğru bilgiyi kullanarak tartışma ortamları oluşturularak gerekli çalışmalar yapılmıştır.

Kurultay çalışmaları boyunca, bugüne kadar yaptığımız ve bundan sonra yapacak olacağımız tüm çalışmalarda TMMOB ve ÇMO Örgütlülüğü mücadelesine bugün olduğu gibi gelecekte de gereken katkıyı vereceğimizi, örgütlülüğümüze ve mesleğimize yapılan saldırılara karşı ÇMO çatısı altında birleşip, mesleğimize sahip çıkacağımızı, havamızı, suyumuzu, toprağımızı, yaşam  alanlarımızı koruyacağımızı bir kez daha vurguluyor, kurultayımıza destek veren tüm paydaşlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

YAŞASIN ÇMO ÖĞRENCİ ÖRGÜTLÜLÜĞÜ

YAŞASIN ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI

 

Okunma Sayısı: 102
Fotoğraf Galerisi