TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
5 ARALIK DÜNYA MÜHENDİSLER GÜNÜ

İnsanlık için önemi tartışılamayacak mesleğimiz üyesi meslektaşlarımızın gününü kutluyoruz...

Genel Merkez 05.12.2016 (Son Güncelleme: 04.01.2017 20:44:55)

Bugün, yaklaşık otuza yakın çeşitli dalları olan Dünya Mühendislik Günü.

Mühendislik mesleğini yapan meslektaşlarımız insanlığın gelişimi için, elektrikten, inşaatta,  çevreden genetiğe, gıdadan bilgisayara ormandan uzay çalışmalarına kadar, insanlık için önemli alanlarda oldukça büyük sorumluluklar üstleniyor.

Bir tanımla, ‘teorik bilgiyi, pratik bilgiye dönüştürme sanatı`nı icra eden mühendisler olarak görevimiz, bilimin ve teknolojinin hızla ilerlediği bugünde, gelişmeleri izleyerek,  bütün canlılar için bilimsel çalışmalar yapmakla yükümlüyüz.

Özellikle biz çevre mühendisleri olarak görevimiz, ekolojik krize ve iklim değişikliğine karşı sorumluluklarımızın farkında olarak, canlı ve cansız varlıklar için çalışmaktır. Bu nedenle etik değerlerden asla vazgeçmeden doğa, toplum ve ülke yararına daha fazla çalışacağız.

Dünya Mühendisler Günü`nde, başta meslektaşlarımız ve üyelerimiz olmak üzere, bulunduğu yeri yaşadığı çevreyi, korumak, geliştirmek ve kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla, özellikle de zor koşullarda çalışan bütün mühendislerin 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü`nü kutluyoruz.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 1029
Fotoğraf Galerisi