TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Ankara`da dün (17 Şubat 2016) yaşanan bombalı terör saldırısı sonrası bir basın açıklaması yaptı.

Istanbul Şube 18.02.2016 (Son Güncelleme: 18.02.2016 12:49:35)

ANKARA`DAKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

Ülkemiz 17 Şubat 2016 Çarşamba günü Ankara‘daki bombalı terör saldırısı ile yeni bir acı daha yaşamıştır.

Yaşanan katliamda hayatını kaybeden yurttaşlarımızın ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Katliamı kınıyoruz ve lanetliyoruz.

Artık yeter, ülkemiz bombaların ardı ardına patladığı bir katliamlar ülkesi haline dönüştürüldü. Ülke yangın yeri.

Son yedi ay içerisinde meydana gelen saldırı, katliam ve hayatını kaybeden, ağır yaralanan, sakat kalan insanlarımızın sayısı yoruma gerek duymayacak ölçüde durumu izah ediyor. Suruç‘tan Sultanahmet‘e, Diyarbakır‘dan Ankara‘ya uzanan katliamlar zincirine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

İçerde yakılmış, yıkılmış ve boşaltılmış kentler yaratan iktidar politikası, dışarıda da üçüncü dünya savaşının fitilini ateşlemek üzere dizginsiz bir vaziyette ilerliyor.

AKP`nin topluma armağan ettiği Türkiye; sınırları kevgire çevrilmiş, uluslararası cihatçı terör örgütlerinin yatağı haline getirilmiş, Akdeniz ve Ege kıyıları mülteci mezarlığına dönüşmüş, dört bir yanında savaş koşullarının hüküm sürdüğü bir ülkedir.

İçerisinde bulunduğumuz baskıcı, otoriter, diktatöryal gidişatın, savaşın, ölümün, kanın ve gözyaşının sorumlusu bu ortamı yaratanlardır.

Artık yeter, ölmek, yaralanmak ve sakat kalmak istemiyoruz.

Artık yeter, her yeni güne başlarken nerede bomba patlayacağını düşünmek istemiyoruz.

Artık yeter, baskıcı, otoriter, diktatöryal gidişatın boğuculuğunda yok olmak istemiyoruz.

Bir kez daha katliamda hayatını kaybeden yurttaşlarımızın acısını yüreğimizde hissederek ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

Mehmet Soğancı
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

 


Okunma Sayısı: 97