TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ 9. OLAĞAN GENEL KURULU

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu, 9 -10 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ankara Şube 18.01.2016 (Son Güncelleme: 19.01.2016 12:07:29)

 

09 Ocak 2016 
Açılış ve saygı duruşunun ardından Genel Kurul Divan Başkanlığı‘nın Seçimi yapıldı. Oy birliğiyle Divan Başkanı olarak seçilen Cihan Dündar genel kurulu yönetti. Kurul, şube başkanımız Baycan Taşdelen‘in konuşmasıyla başladı. Başkan, mevcut mesleki sorunlarımızdan ve nasıl çözümlenmesi gerektiğinden, odamızın ve genç çevre mühendislerinin bu süreçlerde nasıl rol oynayacağından, odamızın geçmiş yıllardaki durumundan ve Genç Çevre Mühendisleri ile ne duruma taşındığından bahsetti. Başkanımız Genç Çevre Mühendislerinin başarılarından ve katkılarından bahsederken demokratik seçim sürecinin bir parçası olan diğer gruplara ve meslek odamıza geçmiş yıllardan bu yana emek veren herkese teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Baycan Taşdelen‘in konuşmasının ardından Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şube Sekreteri Yeşim Bek, ÇMO Ankara Şube 8. Dönem çalışma raporunu sundu. Mesleğimiz adına yapılan bu kıymetli çalışmalar bir kitap haline getirilerek üyelere sunuldu ve bir önceki kurulda yapılması hedeflenen, vaat edilen her şeyin fazlasıyla gerçekleştirildiği gözler önüne serildi. Ankara Şube Saymanı İlkim Yiğit ise Ankara Şube 8. Dönem mali durumunu sunum eşliğinde değerlendirdi. Bu konuşmaların ve sunumların ardından da divan başkanı tüm aday listesine sahip gruplardan bir sonraki dönem için hedeflenen çalışma programının sunulmasını istedi. Genç Çevre Mühendisleri adaylarından Fatma Seda Turhan tarafından 9. Dönem çalışma programı sunuldu. Açıklanan çalışma programları tartışmaya açıldı, karşılıklı olarak eleştiri ve görüşler alındı. Genel Kurul‘da ağırlıklı olarak Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği üzerinde duruldu. Ayrıca çalışan mühendislerin ekonomik ve sosyal sorunları ve bunların nasıl çözümlenmesi gerektiği ele alındı. Son olarak da şube yönetim kurulu asil ve yedek adaylar belirlenerek ilan edildi.

10 Ocak 2016

Şube Genel Kurulumuzun ikinci günü olan 10 Ocak 2016 Pazar günü ise 09:00-17:00 saatleri arasında TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi 9. Dönem Şube Yönetim Kurulu ve Oda Genel Kuruluna katılacak delegeler için seçim yapıldı. Seçime; iki farklı renk ile (Turuncu Liste-Yenilikçi Çevre Mühendisleri , Pembe Liste-Genç Çevre Mühendisleri) aday olmuştur. Ankara ili ve etkinlik alanı içerisinde bulunan Çevre Mühendislerinin oyları ile Odamız Ankara Şubesi yönetimine, pembe liste ile aday olan "Genç" Çevre Mühendisleri 245 oy‘a 410 oy ile hak kazanmıştır.

9.Çalışma Dönemine başlayan Yeni Yönetimimize başarılar diler, örgütlülüğümüzün artarak meslekte daha güzel başarılara imza atabilmeyi temenni ederiz.

 

Okunma Sayısı: 602
Fotoğraf Galerisi