TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
YASTAYIZ, İSYANDAYIZ 10.10.15 ANKARA (KANLI CUMARTESİ)

Acımızın Tarifi YOK!

Ankara Şube 12.10.2015 (Son Güncelleme: 12.10.2015 13:37:26)

Yeter! demiştik bir ay önce… Akan kan dursun demiştik… Failler bulunsun demiştik…

Yetmedi, bitmedi, bulunmadı… ‘Bugün kaç yurttaşın ölüm haberi gelecek` diye gözümüzü açtık sabahlara…

Ülkemizde akan kan dursun, Kürt, Türk, Çerkez, Laz, Ermeni, Rum hepimiz kardeşiz, hepimiz biriz, Barış istiyoruz demek için çıktık meydanlara… ‘Savaşa inat, Barış, hemen şimdi…` diye haykıracaktık… Yapamadık!

İki hain canlı bomba, Türkiye`nin dört bir yanından gelen, tek amacı barış, kardeşlik olanların üzerine çekti pimi… Genç, yaşlı, çocuk, işçi, öğrenci, emekli yüzü aşkın yurttaş can verdi ‘Barış Mitingi`nde. Yaralı sayısı ise ülke nüfusu kadar…

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası olarak çok ama çok üzgünüz… Acımızı tarife kelime bulamıyoruz. 10 Ekim Cumartesi günü yaşanan ve daha öncesinde yaşadığımız bütün saldırıları nefretle kınıyor, yaşamını yitiren bütün yurttaşlarımıza Allah‘tan rahmet ailelerine ve sevdiklerine ve halkımıza sabır, yaralı yurttaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Hükümeti, sorumluları, bir an önce saldırıyı planlayanları ortaya çıkarması, akan kanı durdurması ve ülkedeki huzursuzluğun, bölünmüşlüğün sona erdirilmesini sağlaması için göreve davet ediyoruz.

ÇMO olarak, yaşananları asla unutmayacağız. Her şeye rağmen inadına barış, inadına umut, inadına kardeşlik, inadına özgürlük diyoruz…

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 23
Fotoğraf Galerisi