TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
“GFB VE ÇEVRE İZİN LİSANS UYGULAMALARI (BAŞVURU İŞLEMLERİ)” EĞİTİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK
Ankara Şube 29.09.2015 (Son Güncelleme: 29.09.2015 09:54:46)

2010 yılından itibaren, Çevre izin ve lisans işlemleri bütüncül yaklaşım stratejisi çerçevesinde tek bir çevre izni uygulaması olarak hayata geçirildi ve bu kapsamda 01.04.2010 tarihinde yürürlüğe giren çevre izin ve lisanslar ile ilgili yönetmelik 01.11.2014 tarihinde revize edildi.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği‘ne tabi olan tesislerin faaliyette bulunabilmeleri için öncelikli olarak Geçici Faaliyet Belgesi almaları ve bir yıl içerisinde izin ve lisans sürecini tamamlamaları gerekmektedir.

Bu yönde mevcut ve yeni düzenlemeleri içeren eğitim programı ile işletmelerin ve işletmelerde çalışan veya çalışacak çevre görevlilerinin, bilgi tecrübe ve uygulama bilgilerini artırmak amacıyla TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubemiz tarafından 19-20 Eylül 2015 tarihlerinde, "GFB ve Çevre İzin Lisans Uygulamaları (Başvuru İşlemleri)" eğitimi gerçekleştirildi.

Düzenlemiş olduğumuz eğitimde Geçici Faaliyet Belgesi müracaatı ile başlayan Çevre İzin ve Lisans Prosedürleri katılımcılara anlatıldı.

Eğitimde yapılan anketler ve birebir yapılan görüşmelerde, olumlu geri dönüşler alınmış ve katılımcılar memnuniyetlerini dile getirdiler.

Saygılarımızla.

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Ankara Şube 8. Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 37
Fotoğraf Galerisi