TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
VATAN PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. HAMİT ZAFER KARS’TAN ŞUBEMİZE ZİYARET

2 Haziran 2015 tarihinde Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Zafer KARS Şubemizi ziyaret etti.

Ankara Şube 06.06.2015 (Son Güncelleme: 06.06.2015 01:32:07)

 2 Haziran 2015 tarihinde Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Zafer KARS Şubemizi ziyaret etti.

ÇMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Baycan TAŞDELEN ve Yönetim Kurulu Sekreterimiz Yeşim Bek tarafından karşılanan Sayın Kars ve Parti Üyeleri ile ülke gündemi ve çevre sorunlarının görüşüldüğü hoş sohbet gerçekleşti.

Şube Başkanımız Sayın Taşdelen ülkemizdeki çevre sorunlarını gündeme alarak; ekolojik yıkımların son yıllarda en üst seviyelerde olduğunu, hukuk tanımaz şekilde yapılan inşaatların, doğaya verilen zararların vs. geleceğimizi yok ettiğini vurguladı. Ayrıca meslektaşlarımızın mağduriyetlerini, meslekte yaşanan sıkıntıları, halen anlaşılmadığını düşündüğümüz ‘ÇEVRE GÖREVLİSİ‘ ifadesinin mesleğimizi zedelediğini,  meslektaşlarımızın özellikle de yeni mezunlarımızın mağduriyetine son vermek adına ‘ÇEVRE GÖREVLİSİ‘ ibaresinin tamamen ortadan kaldırılması gerektiğini de anlattı. Bunun yanı sıra kamuda Çevre Mühendisi istihdamının yetersizliğini de belirtti.

Sayın Kars, Vatan Partisinin iktidara gelmesi veya parlamentoda söz sahibi olması durumunda çalışmalarında bilimselliğe önem vererek Odalarla birlikte hareket etmek istediklerini belirtti.

Şube Yönetim Kurulu olarak çevre konusunda toplumumuzun daha bilinçli ve daha duyarlı olacağını umut ettiğimiz günlerin uzağımızda olmadığını düşünüyoruz.

Gerek mesleki açıdan gerekse vatandaşlık görevimiz açısından haklılığımızın anlaşılması amacıyla araştırmalarımıza ve ziyaretlerimize devam edeceğimizi, taleplerde bulunacağımızı bir kez daha dile getirerek gözlerimizi, kulaklarımızı kapatmayacağımızı bilgilerinize sunar,  Şubemize yapmış oldukları ziyaretlerinden dolayı Sayın Kars‘a ve Parti Üyelerine de bu vesile ile tekrar teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi

8.Dönem Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 153
Fotoğraf Galerisi