TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI ADINA ANKARA ŞUBEMİZİN AÇTIĞI STAND FUAR KATILIMCILARI TARAFINDAN ZİYARET EDİLDİ.
Ankara Şube 21.04.2015 (Son Güncelleme: 21.04.2015 11:06:11)

Çevre sektörünün önde gelen firmalarının tasarım ve teknolojilerini sergilediği uluslararası ‘IFAT Eurasia 2015, Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı", Odamız adına Ankara Şubemizin açtığı stand ile meslektaşlarını ve ziyaretçilerini 16-18 Nisan 2015 tarihleri arasında konuk etti. Stant, fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu. Fuar açılışının ardından ziyaretçilerin akınına uğrayan standımız en çok ziyaret edilenler arasında yer aldı. Çevre Yönetimi temalı 11. Ulusal Çevre Mühendisliği Kongresinin ziyaretçilere ve tüm standlara broşürü dağıtılarak duyurusu yapıldı. İzmir Şubemizin yönettiği www.cevresektörü.com web sitesinin aktif olarak kullanılması yönünde stantlara bilgi verildi. Çevre Mühendislerinin, öğrencilerin ve diğer katılımcıların gerek sergilenen yayımlar gerekse sorularıyla ilgi odağı haline gelen ÇMO standında sorunlar dinlendi ve gelecek günlerde yapılması planlanan çalışmalar paylaşıldı.

Ankara ATO Kongre Merkezinde 16-18 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen fuar için, Ankara Şube ve merkez çalışanları sabah erken saatlerde standın kurulumu ve ziyarete hazırlanması için çalışmalara başladı.  ÇMO yayınları, broşürler ve etkinlik duyurularının titizlikle düzenlenmesinin ardından konuklar için hazırlanan sunumlar  (seminer salonları ve stand içerisindeki projeksiyondan) yansıtıldı. ÇMO etkinlikleri, haber videoları ve tanıtım filmi gösterimi de yapılan standa, kapıların açılmasıyla ziyaretçi akını başladı.

Üç gün süren fuar boyunca ilginin eksik olmadığı ÇMO standında bir de vahşi yaşam fotoğrafçısı Yunus Topal`ın, küresel ısınmaya dikkat çekmek için hazırladığı Kuzey Kutbu‘nu konu eden belgesel film gösterimi yapıldı. 2014 yılında özkaynakları ile Kuzey Kutbuna giderek buradaki yaşamı fotoğraflayan değerli konuğumuz Yunus Topal, Kuzey Kutbunun kaderini sadece doğanın değil bizlerin de belirlediğini vurgulayarak içerisinde bulunulan durumun oldukça önemli olduğunu dile getirmiştir.

Okunma Sayısı: 58
Fotoğraf Galerisi