TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
“GFB VE ÇEVRE İZİN LİSANS UYGULAMALARI (BAŞVURU İŞLEMLERİ)” EĞİTİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK.
Ankara Şube 23.03.2015 (Son Güncelleme: 23.03.2015 10:34:54)

2010 yılından itibaren, Çevre izin ve lisans işlemleri bütüncül yaklaşım stratejisi çerçevesinde tek bir çevre izni uygulaması olarak hayata geçirilmiş ve bu kapsamda 01.04.2010 tarihinde yürürlüğe giren çevre izin ve lisanslar ile ilgili yönetmelik 01.11.2014 tarihinde revize edilmiştir.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği‘ne tabi olan tesislerin faaliyette bulunabilmeleri için öncelikli olarak Geçici Faaliyet Belgesi almaları ve bir yıl içerisinde izin ve lisans sürecini tamamlamaları gerekmektedir.

Bu yönde mevcut ve yeni düzenlemeleri içeren eğitim programı ile işletmelerin ve işletmelerde çalışan veya çalışacak çevre görevlilerinin, bilgi tecrübe ve uygulama bilgilerini artırmak amacıyla TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubemiz tarafından 14-15 Mart 2015 tarihlerinde, "GFB ve Çevre İzin Lisans Uygulamaları (Başvuru İşlemleri)" Eğitimi gerçekleştirilmiştir.

Düzenlemiş olduğumuz eğitimde Geçici Faaliyet Belgesi müracaatı ile başlayan Çevre İzin ve Lisans Prosedürleri katılımcılara anlatılmıştır.

Eğitimde yapılan anketler ve birebir yapılan görüşmelerde, olumlu geri dönüşler alınmış ve katılımcılar memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.

Saygılarımızla.

Okunma Sayısı: 65
Fotoğraf Galerisi