TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
BİR ASIRDIR SÜRÜYOR: ÇANAKKALE DESTANI...

Çanakkale`de yazılan destanın üzerinden bir asır geçti...

Genel Merkez 18.03.2015 (Son Güncelleme: 18.03.2015 08:18:09)

Üzerinden bir asır geçen 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferimizin yıldönümünde,  Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve bize bugünleri sağlayan bütün devrim şehitlerimizi saygı ile anıyoruz.

Bundan 100 yıl önce, 300 bine yakın askerimizi şehit verdiğimiz Çanakkale savaşında, Mustafa Kemal Atatürk öndeliğindeki ordumuzun sağladığı başarı, yeryüzündeki hiçbir silahın vatan ve ulus sevgisine karşı başarılı olamayacağının göstergesidir. Atatürk ve silah arkadaşlarının, ulusumuza Türkiye Cumhuriyeti‘nin bağımsızlığını armağan ettiği bu zafer, yalnızca ülkemizde değil, dünyada da büyük bir mücadele örneği olarak kayıtlara geçmiştir.

Kurtuluş Savaşı‘na önderlik eden, yüreğinde vatan sevgisi taşıyanların neler yapabileceğini gösteren en önemli başarılardan biri olan Çanakkale Zaferi , ardından gelen ‘İstiklal Harbi‘ ile Türkiye Cumhuriyeti  topraklarında bağımsız ve özgürce yaşayabilmemizi sağlayan mücadeledir.

Bugün bağımsız bir devlet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak yaşamamızı sağlayan, başta kurucumuz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün devrim şehitlerimizin önünde bir kez daha saygı, şükran ve minnetle eğiliyoruz. 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

 

Okunma Sayısı: 387
Fotoğraf Galerisi