TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
İSGÜM VE TÜRKİYE’ DE ENDÜSTRİYEL HİJYEN KONULU KONFERANSIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK.
Kocaeli Şube 22.01.2015 (Son Güncelleme: 03.02.2015 12:34:41)

21.01.2015 tarihinde İzmit Sivil Toplum Merkezi` nde Şubemiz ve İSGÜM ortaklığıyla gerçekleştirdiğimiz konferansımıza; İSGÜM yetkilileri, üyelerimiz, çevre laboratuarları, iş yeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarının yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından da yoğun ilgi gösterildi. İki oturum şeklinde 3,5 saat süren konferansa yaklaşık 80 kişi katılım gösterdi.

 

Moderatörlüğünü ÇMO Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Soyer` in yaptığı konferans saat 14:00` te başladı. ÇMO Kocaeli Şube Başkanı Mehtap Öztürk` ün açılış konuşmasını yapmasının ardından ilk oturum İSGÜM Kocaeli Bölge Şefi Hüseyin Sezek ile açıldı. Sezek tarafından ilk oturum 1.konu "İsgüm ve İş Hijyeni` ne Genel Bakış" görsel öğelerle pekiştirilerek aktarıldı.

 

Sayın Sezek` in ardından İSGÜM` den Kimyager Abdullah Büyükfırat tarafından "İşyerinde Kimyasalların Ölçümü", Kimyager Fuat Canbay tarafından "İşyerinde Toz Ölçümü" konularının anlatılmasıyla ilk oturum sona erdi.

 

İkinci oturumda yine Hüseyin Sezek tarafından "Gürültü Maruziyeti Ölçümü", Sayın Erkan Saygı tarafından "Titreşim Maruziyeti Ölçümü" ve "Kişisel Koruyucu Donanımlar" ve Sayın Mustafa Varol tarafından "Termal Konfor ve Aydınlatma Ölçümü" konuları katılımcılara anlatıldı.

 

Her iki oturum sonrası sektörde yaşanan sorunlar ve yeni uygulamalar ile ilgili soru-cevap bölümüne geçildi. Konferans sonrası ÇMO Kocaeli Şube Başkanı Mehtap Öztürk tarafından İSGÜM Kocaeli Bölge Şefi Hüseyin Sezek` e teşekkür belgesi takdim edildi. Katılımcıların memnuniyet ve teşekkürlerini ilettiği bu başarılı konferansımızda İSGÜM` e katkıları ve işbirlikleri için teşekkür edilerek; İSG` le meslektaşlarımızın da birebir ya da dolaylı olarak ilgilendiği için bu tür faaliyetlerin devam etmesinin önemi vurgulandı.

 

İSGÜM yetkililerine ve tüm katılımcılara bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz.

 

 

Okunma Sayısı: 473
Fotoğraf Galerisi