TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
EYMİR GÖLÜ HALKA AÇIK, ZİYARET ETMEK İSTEYENLER ENGELLENMİYOR
Ankara Şube 03.12.2014 (Son Güncelleme: 08.12.2014 10:33:45)

Ankara`nın önemli doğal gölü olan Eymir Gölü civarında yapılaşma projelerine karşı çıkan Ankaralılar, Eymir girişinde basın açıklaması yaptı. Ankara`nın Eymiri, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Anakara Şube, TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şube, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube,  ODTÜ öğrencileri, ODTÜ Mezunları Derneği  ve Ortadoğu Öğretim Elemanları Derneği  temsilcileri, 30 Kasım günü Eymir girişinde buluştu.

Burada ortak hazırlanan basın açıklamasını okuyan ÇMO Başkanı Baran Bozoğlu, Eymir`de talana izin vermeyeceklerini söyledi. ‘Ankara`nın tek doğal alanı olan Eymir`in varlığını tehdit edecek projelerin arkasında bulunan şirketleri tanıyoruz ve uyarıyoruz: Eymir Ankaralılarındır` denilen açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanının asılsız iddialarına son vermesi istendi.

Bozoğlu okuduğu açıklamanın ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek`e seslenerek, ‘Mogan`ı koruyacağınıza dair açıklama yaptınız. Mogan`ın durumu ortada. Şimdi de, zaten halka açık olan Eymir`i halka açacağınızı söylüyorsunuz. Eğer söylemlerinizde ciddiyseniz gelin burayı, Ankaralılar olarak, Odalar olarak, öğrenciler olarak hep birlikte ağaçlandıralım` dedi. 

Bozoğlu, katılımcılar ile birlikte Eymir kapısından içeri girerken, ‘Görüyorsunuz kimse bizi engellemiyor, ne polis, ne özel güvenlik. Sayın Gökçek bilmiyor galiba, burası zaten halka açık, Ankara halkı istediği zaman buraya gelir ve engellenmeden içeri girer` diye konuştu.

Okunma Sayısı: 41
Fotoğraf Galerisi