TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ŞUBEMİZDE CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ AYLİN NAZLIAKA’YI AĞIRLADIK.

17 Kasım 2014 tarihinde Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi, Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi, CHP Ankara Milletvekili AYLİN NAZLIAKA Şubemizi ziyaret etmiştir.

Ankara Şube 18.11.2014 (Son Güncelleme: 18.11.2014 12:43:16)

ÇMO Ankara Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz Can Cihan Yılmaz, Volkan Gençkurt ve Yeşim Bek ile Odamız çalışanı Cem Şahin tarafından meslektaşlarımızın mağduriyetleri, meslekte yaşanan sıkıntılar, defalarca kez Şubemiz ve Odamız tarafından anlatılsa da halen anlaşılmadığını düşündüğümüz ‘ÇEVRE GÖREVLİSİ‘ ifadesinin mesleğimizi zedelediği,  meslektaşlarımızın özellikle de yeni mezunlarımızın mağduriyetine son vermek adına ‘ÇEVRE GÖREVLİSİ‘ ibaresinin tamamen ortadan kaldırılması için başarılı milletvekili Aylin Nazlıaka ile yapılabilecekler üzerine görüşülerek fikir alışverişinde bulunulmuştur.

Bunun yanı sıra kamuda Çevre Mühendisi istihdamının yetersizliğine de dikkat çekilerek Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerindeki yetersiz kadronun bir de taraflarınca araştırılması istenmiştir.  Her konuda olduğu gibi bu konuda da duyarlılığını ve olgunluğunu konuşturan Milletvekilimiz bu konuyu ele alacağını ifade etmiştir.

Çevre Mühendislerinin iş istihdamı sorunu dışında Ankara‘mızın çevre sorunları da gündeme alınarak Ankara‘mızın, Türkiye‘nin en kirli havasına sahip olmasının nedenleri ve sonuçları tartışılmıştır. Hava-su ayrılmaz bütün olduğundan son zamanların en büyük sorunu olan su sorununa da değinilerek Ankara‘nın mevcut kirli suyunun ne şekilde temizlenebileceği, başka illerdeki ve ülkelerdeki arıtma sistemlerinin nasıl olduğu, Ankara‘ya uyarlanıp uyarlanamayacağı hususları değerlendirilmiştir. Bununla birlikte Ankara‘nın gözbebeklerinden Eymir‘in imara açılması ile yaşanacak problemler gündeme taşınmıştır.

Yukarıda detaylandırdığımız gündem maddeleri ile Ankara‘mızın son dönemlerde kuvvetlenen sorunlarını yerinde ve zamanında çözebilmek amacıyla Şube Yönetim Kurulu olarak bu tarz görüşmeleri artıracağımızı beyan eder, farkındalık yaratarak çevre konusunda toplumumuzun daha bilinçli daha duyarlı olacağını umut ettiğimiz günlerin uzağımızda olmadığını sizlere hatırlatırız.  

Gerek mesleki açıdan gerekse vatandaşlık görevimiz açısından haklılığımızın anlaşılması amacıyla araştırmalarımıza, ziyaretlerimize devam edeceğimizi, taleplerde bulunacağımızı bir kez daha dile getirerek gözlerimizi, kulaklarımızı kapatmayacağımızı bilgilerinize sunar,  iş birliği ve dayanışma içinde olmayı tercih eden Sayın milletvekilimiz AYLİN NAZLIAKA‘ya da bu vesile ile tekrar teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

 

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI

ANKARA ŞUBESİ 8.DÖNEM YÖNETİM KURULU

Okunma Sayısı: 103
Fotoğraf Galerisi