TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ TANIŞMA TOPLANTISI VE BÖLÜM ZİYARETİ

17 Ekim 2014 tarihinde ÇMO Trakya Bölge Temsilciliği; Bölge Temsilcisi Hasan Şevki ÇİFÇİ, Bölge Sekreter Üyesi Sezen ÇÖMEZ, Bölge Saymanı Fatma SABANCIOĞLU ŞEKERCİ ve Temsilcilik Yönetim Kurulu Üyeleri Merve MATARACI ve Uğur KORKUT ve NKÜ Çevre Mühendisliği Öğrencileri Kübra KILIÇ ve Esin DURDABAK ile birlikte öğrenci üyelerimizle bir tanışma etkinliği ve Bölüm Ziyareti gerçekleştirildi.

Trakya Bolge Temsilciliği Şube 27.10.2014 (Son Güncelleme: 26.09.2016 11:23:51)

 Trakya Bölge Temsilciliğimizin çalışma alanı içerisinde bulunan Çanakkale iline bağlı ÇOMÜ Çevre Mühendislik Bölümünde Temsilcilik Yönetim Kurulumuzun katılımları ile Çevre Mühendisliği Bölümü Öğrencileriyle tanışma etkinliği düzenlendi. Genel anlamıyla Odamızın tanıtıldığı etkinlikte şu başlıklar üzerine sunum yapılmıştır. 

Çevre Mühendisliği Nedir? Çevre Mühendisleri Odası Nedir?

ÇMO Trakya Bölge Temsilciliğinin faaliyetleri

ÇMO Trakya Öğrenci Komisyonunun Faaliyetleri

Sunumunda Odamızdan ve faaliyetlerinden bahseden  Trakya Bölge Temsilcisi Hasan Şevki ÇİFÇİ ÇMO‘nun Meslektaşlarımıza ve Öğrenci Üyelerimize vermiş olduğu katkılardan ve hizmetlerine yer vermiştir. Özellikle geleceğin Çevre Mühendislerinin bugünden mesleki anlamda kendilerini geliştirmek gibi bir görevleri olduğundan bahsetmiştir. Bu gelişimi sadece kendileri için değil meslek onurları için yapmaları gerektiğini söylemiştir. Ayrıca Çevre Görevlisi Yönetmeliğinden ve bu yönetmeliğin getirileri ile mücadele edilmesi gerektiğinden bahseden Hasan Şevki ÇİFÇİ "Geçtiğimiz seneden bu yana Çevre Görevlisiyle mücadele konusunda örnek kampanyalar üreten Çevre Mühendisliği Öğrencilerinin Odamızın örgütlüğünü kullanmaya devam edebileceklerini ve bunu çok önemsediklerini" söylemiştir.

Sonrasında Trakya Bölge Temsilciliği Sekreter Üyesi Sezen ÇÖMEZ sunumunda Bölge Temsilciliğimizin etkinliklerin bahsetmiş, Temsilciğin kurulduğu 2,5 yıl boyunca yapılan Öğrenci toplantılarından, mesleki toplantılardan, Teknik gezilerden ve Eğitim ve seminerlerden bahsetmişlerdir. Özellikle "Temsilciliğimizin yapmış olduğu açıklamalarla bölgede yaşanan ve meslek alanımızı ilgilendiren Çevre Sorunlarına dikkat çektiği" ve bunun odamız için önemli bir görev olduğunu söylemiştir. 

Çevre Mühendisliği Trakya Öğrenci Komisyonu faaliyetleri ile ilgili sunum yapan NKÜ Öğrencisi Kübra KILIÇ ise Komisyonda ne gibi çalışmalar yaptığından bahsetmiş ve öğrenci üyelerimizi yaklaşan Öğrenci Kurultayında davet etmiştir. 

Soru cevap kısmında ise öğrencilerin sorularının cevaplandığı toplantı sırasında Bölge Saymanı Fatma SABANCIOĞLU ŞEKERCİ  ve Yönetim Kurulu üyeleri Merve MATARACI ve Uğur KORKUT da kendi meslek alanlarından yol çıkarak meslek adaylarımızı aydınlatmaya çalışmışlardır.

ÇOMÜ Çevre Mühendisliği Bölümünün değerli akademisyenlerinin  de katıldığı Tanışma Toplantısında söz alan Bölüm Başkamız Doç. Dr. Çetin KANTAR ve Yrd. Doç. Dr. Nilgün AYMAN ÖZ‘e ve yine toplantıya katılarak görüşlerini paylaşan Yrd. Doç. Dr.  Sibel MENTEŞE ve Doç. Dr. Önder AYYILDIZ‘a teşekkür ederiz. 

Bu çok etkinliği önerisini oluşturulduğu etkinlik sonrasında ise Temsilcilik Merkezinin Çanakkale ile ilişkilerinin geliştirilmesi kararı alınmıştır. 


Okunma Sayısı: 260
Fotoğraf Galerisi