TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞMAMIZ

Şubemiz, 30 Nisan 2014 tarihinde Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğrencileri “Çevre Mühendisliği ve Çalışma Alanları” konulu söyleşide buluştu.

Ankara Şube 20.05.2014 (Son Güncelleme: 20.05.2014 12:45:24)

Bu dönem ilkini gerçekleştirdiğimiz Söyleşiye Odamızı temsilen; Ankara Şube Başkanımız Özge ERGEN GÜVENÇ, Ankara Şube Yönetim Kurulu Saymanımız İlkim YİĞİT , Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Can Cihan YILMAZ, Ankara Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz Filiz ÜLGER, Üyelerimiz Mustafa PINAR ve İlker ALKAN konuşmacı olarak katıldılar.

Programın açılışını yapan, bölüm son sınıf öğrencisi aynı zamanda Öğrenci Üyemiz Demet YILDIZ, söyleşiye katılan öğrenci arkadaşların mesleğimiz ve çalışma alanları hakkında akıllarına takılan, merak ettikleri her konuyu rahatlıkla sorup öğrenebileceklerini belirtti.

Şube başkanımız Özge ERGEN GÜVENÇ; kısa bir sunum eşliğinde şube misyonu, düzenlenen eğitimler, toplantılar, seminerler ve diğer faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdikten sonra öğrencilik döneminde yapılan stajların mezun olduktan sonra uzmanlık alanını belirlemede çok önemli olduğunu vurguladı.

Konuşmacılar "Çevre Mühendisliği ve Çalışma Alanları" hakkında yapmış oldukları konuşmalarında şunları aktardılar;

Can Cihan YILMAZ: Enerji Yatırımları Danışmanlığı ve Çevre Danışmanlığı alanlarından bahsettikten sonra yeni mezun meslektaşlarımızın sektörde öne çıkabilmesi için kendilerini hangi yönde geliştirebilecekleri konusunda deneyimlerini paylaştı.

İlkim YİĞİT: Mezun olduğu tarihten itibaren atık konusunda çalışmalar yürüttüğünü, çalışması zevkli bir Çevre Mühendisliği alanı olduğunu dile getirdi. Ayrıca, iş yerinde geçirilen hiç bir günün boşa gitmediğini, tecrübe kazanmak istiyorlarsa her işin altından kalkmak için kendilerine güven duymalarını gerektiğini söyledi.

Filiz ÜLGER: İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu‘nun getirdikleri, iş güvenliğinde çevre mühendisinin yeri ve sektördeki çevre mühendisi ihtiyacı konularında bilgi verdi.

Mustafa PINAR: Su arıtma sektörüyle ilgili çalışma alanları, meslekte proje ve çizim alanında çalışmak, uzmanlaşmak isteyenler için sektörel bilgiler ve öncelikle bilinmesi gereken   bilgisayar programları hakkında bilgiler verdi.

İlker ALKAN: Emisyon Ölçümleri ve Raporların Hazırlanması konusunda, sektördeki uygulama alanlarından örneklerde bulunarak bahsetti.

Sohbet havasında geçen Söyleşi öğrencilerden gelen soruların yanıtlanmasıyla sona erdi.

Ankara Şube Yönetim Kurulu olarak, söyleşiye katılan Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencilerimize ve konuşmacı olarak katılan meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBE

8. DÖNEM YÖNETİM KURULU 

Okunma Sayısı: 194
Fotoğraf Galerisi