TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ÜYELERİMİZLE KAHVALTIDA BULUŞTUK

27 NİSAN 2014 TARİHLİ ETKİNLİĞİMİZE ÜYELERİMİZ YOĞUN KATILIM GÖSTERDİ.

Kocaeli Şube 29.04.2014 (Son Güncelleme: 29.04.2014 14:19:55)

27 Nisan Pazar günü ÇMO Kocaeli Şubesi olarak üyelerimizle bir araya geldik. Kahvaltı buluşmamıza büyük çoğunluğu Kocaeli olmak üzere Sakarya, Düzce ve İstanbul‘ dan çok sayıda meslektaşımız katıldı.

 

Kocaeli‘ de ÇMO kuruluşundan temsilciliğe, temsilcilikten şube oluşumuna kadarki süreçte yapılan aktiviteler, mesleki çalışmalar, eğitimler, basın açıklamaları vb. gibi faaliyetlerden bahsedildi.

 

İlimizde odanın kuruluşunda büyük emekleri olan KOÜ Mühendislik Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Savaş Ayberk, odanın kuruluş aşamalarından şimdiye kadarki gelişmelerden, KOÜ Çevre Mühendisliği Bölüm başkanı Doç. Dr. Aykan Karademir oda-üniversite ilişkileri ve ortak yürütülen çalışmalardan bahsettiler.

 

Oda Yönetim Kurulu üyesi ve Kocaeli 6. Dönem Temsilci Ozan Çıtır, Kocaeli‘ de oda ve mesleki birlik için gösterilen çaba ve yürütülen çalışmalardan bahsetti. Kocaeli‘ ye şube olmanın yakışacağı ve şube yapılmaz şube olunur gerçeğini son iki dönemdir yürütülen çalışmaların gösterdiğini söyledi.

 

Kocaeli Şubesi Kurucu Heyet Üyesi Zeynep Soyer, son dönemde mesleğimizin geleceği için büyük önem arz eden olumsuz yöndeki gelişmeler karşısında durabilmenin ancak birlik içinde olmakla mümkün olabileceğini söyledi. Çevre Görevlisi yönetmeliği ile ilgili meslektaşlarımızın kayıtsız kalmadığı ve sıcağı sıcağına genel merkezin ve yerellerin iş birliği içinde çalışarak yaptığı toplantılar ve hazırlanan görüşler ile varlığımızı gösterdiğimizin altını çizdi. Mesleki haklar, sürekli revize olan yönetmelikler ve yaşanan çevre felaketleri ile ilgili sesimizin birlikte çıkacağı tek yer odamıza hepimizin sahip çıkması gerektiğini belirtti.

 

Etkinliğimize hocalarımız, yeni mezun, çevre danışmanlık şirketleri ve fabrikalarda çalışan meslektaşlarımız yanı sıra KOÜ Çevre Mühendisliği Bölümü Başkanı Aykan Karademir, KOÜ Mühendislik Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Savaş Ayberk, Ali Rıza Veziroğlu MYO Çevre Koruma Bölümü Yrd. Doç. Dr. Erhan Gengeç,  GYTE Çevre MÜhendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Keskinler, Oda Yönetim Kurulu II.Başkan Mert Güvenç, Oda Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Çıtır, Ankara Şube Başkanı Özge Ergen Güvenç, İstanbul Şube Başkanı Emine Girgin, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Ahmet Kahraman, Ali Osman Asılsoy, Derya Yeter ve İstanbul Şube üyeleri Selahattin Beyaz, Cengiz İleten, Hakan Dulkadiroğlu, Düzce Temsilciliği Yönetim Kurulu Sekreteri Ayla Çavuşoğlu katılım gösterdi.

 

Kahvaltı etkinliğimize katılım gösteren meslektaşlarımıza teşekkür eder, odada yürütülen tüm çalışmalarda birlik içinde olmayı temenni ederiz.

 

 

 

Okunma Sayısı: 171
Fotoğraf Galerisi