TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ÇMO İSTANBUL ŞUBESİ’NDEN ZORUNLU BİR AÇIKLAMA

Tüm meslek odaları gibi, TMMOB çatısı altında yer alan Çevre Mühendisleri Odası da bir mesleki demokratik kitle örgütüdür ve üyelerin çalışmalarından güç alır. Belirli konularda yürüttüğü çalışmalar herhangi bir bireye ve/veya bir gruba ait olmayıp, üyelerinin katkıları ile yürütülen/sonuçlanmış çalışmalardır.

Istanbul Şube 30.01.2014 (Son Güncelleme: 03.12.2019 14:04:03)

ÇMO İstanbul Şubesi‘nden Zorunlu Bir Açıklama

 

 

Tüm meslek odaları gibi, TMMOB çatısı altında yer alan Çevre Mühendisleri Odası da bir mesleki demokratik kitle örgütüdür ve üyelerin çalışmalarından güç alır. Belirli konularda yürüttüğü çalışmalar herhangi bir bireye ve/veya bir gruba ait olmayıp, üyelerinin katkıları ile yürütülen/sonuçlanmış çalışmalardır. Özellikle son dönemde kentin ve doğanın talanı ile ilgili yürüttüğümüz çalışmalar (Polonezköy, 3. Köprü, 3. Havalimanı, Sivriada, Yassıada, Alibeyköy havzası ve adını sayamadığımız nice çalışma) bu çabaların bir ürünüdür.

Bu çalışmaları belli bir gruba mal etmek, meslek örgütümüzü, özellikle de bu çalışmaların ÇMO İstanbul Şubesi tarafından yürütüldüğünü görmezden gelmek açıkça talihsiz bir yanılgı olup, mesleki etikle ve TMMOB değerleri ile bağdaşmamaktadır.

 

Saygılarımızla

 

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

 

 

Okunma Sayısı: 919