TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ÇEVRE MÜHENDİSLERİNİN GURUR GÜNÜ (SAMSUN HABER GAZETESİ)

Çevre Mühendisleri Odası Bölge Temsilciliği tarafından düzenlenen ve Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu`nun katılımıyla gerçekleşen kahvaltılı buluşmada meslekte 10, 20, 25 yıllarını geride bırakan çevre mühendislerine plaket verildi.

Genel Merkez 06.11.2013 (Son Güncelleme: 06.11.2013 09:24:35)

 

MARİN Otel‘de düzenlenen ve çok sayıda akademisyen, meslek mensubu ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşen buluşmada bir araya gelen çevre mühendisleri hasret giderdi. Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu, yaptığı konuşmada oda olarak son dönemde büyük bir ivme kazandıklarını ve bunu sürekli hale getirdiklerini kaydederek, "Çalışmalarımıza hız kazandırılmış şekilde devam ediyoruz. Birçok kenti ziyaret ediyor ve meslektaşlarımızla biraraya geliyoruz. Çevre Mühendisi adayı öğrenci kardeşlerimizle buluşuyoruz. Bu anlamda mesleki sorunların önüne geçmek için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Bu sayede oda üye sayımız 12 bine ulaşmış durumdadır" dedi.

"BİZİ DİKKATE ALIN"

Samsun‘a dair değerlendirmelerde de bulunan ve dere yataklarındaki yapılara dikkat çeken Genel Başkan Bozoğlu, "Dünyanın en güzel şehirlerinden olan ve büyük potansiyellere sahip bir kent olan Samsun‘da insanların devlet eliyle yapılmış konutlarda sel baskınlarında canlarını kaybetmesi kabul edilebilir bir durum değil. Dere yatakları ve çevrelerinde bulunan araziler alınabilirlik anlamında devlet için uygun olabilir ama bu durum insan hayatını ikinci plana atabilecek kadar önemli değildir. Bu anlamda bizim yaptığımız uyarılar, hazırladığımız teknik raporlar ve genel çalışmaları itibarsızlaştırmaya çalışan yerel yöneticiler, bu inatlarından vazgeçip ortak akılla hareket etmeli. Rant odaklarına değil konusunda uzman bilim adamlarının düşüncelerine önem vermeli" diye konuştu.

"BİRLİK İÇİNDEYİZ"

OMÜ Çevre Mühendisliği bölümü mensubu çok sayıda akademisyen ve öğrencinin hazır bulunduğu kahvaltılı buluşmada davetlilere seslenen Çevre Mühendisleri Odası Bölge Temsilcisi Özcan Çoluk, meslek grubu olarak örnek bir beraberlik ve bütünlük içerisinde bulunduklarını söyleyip katılımcılara teşekkür ederek, "Önceliğimiz mesleki sorunlar. Bu anlamda heyecanlı ve sorunların üzerine giden bir yönetim kadrosu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birçok oda, bu birlikteliğimizi örnek alıyor" şeklinde konuştu.

PLAKET ÖDÜLÜ

Konuşmaların ardından meslekte 10-20 ve 25 yılı geride bırakan çevre mühendislerine plaket verildi. Aralarında akademisyenlerin de bulunduğu meslek mensupları plaketlerini alırken heyecanlı anlar yaşadı. OMÜ Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri ise golecekte yerlerini alacakları meslek büyüklerinin heyecanlı anlarına alkışlarıyla destek oldu.

Okunma Sayısı: 383
Fotoğraf Galerisi