TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ÇEVRE MÜHENDİSLERİ BURSA`DA ÖRGÜTLENDİ

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Bursa İl Temsilciliği törenle açılarak yeni yönetim Efsun Dindar başkanlığında göreve başladı.

Bursa Şube 24.10.2013 (Son Güncelleme: 24.10.2013 17:41:07)

 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası Bursa İl Temsilciliği Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi‘nde faaliyetlerine başladı.

ÇMO Bursa Temsilciliği‘nin açılış töreninde konuşan İl Temsilcisi Efsun Dindar, "Kentimizin ve mesleğimizin sorunlarına beraber çözüm üretebilmek adına çıktığımız yolda tüm yol arkadaşlarımızla aynı çatı altında toplanmayı hedefliyoruz" dedi.

Bursa‘nın gündeminde çözüm bekleyen birçok çevre sorunu olduğunu belirten Dindar, şunları söyledi:

"Plan ilkelerine uyulmadan geliştirilen sanayi ve kent yapısı temel sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Niüfer Çayı‘nın taşıdığı kirlilik, Uluabat Gölü civarındaki sanayileşmenin göle verdiği zarar ve merkez ilçeler dışındaki ilçelerin birçoğunda arıtma tesisi olmayışından dolayı kirli suların arıtılmadan deşarj edilmesi öncelikli sorunlarımız arasında yer alıyor. Çevre bilinci oluşturarak halkın çevreye duyarlılığını arttırmak ve çevre yatırımları konusunda destek görmek birincil hedeflerimizi oluşturuyor."

650‘yi aşkın kayıtlı üyesi bulunan ÇMO Bursa İl Temsilciliği‘ne Efsun Dindar atanırken, Yönetim Kurulu; Neşe Şen (Sekreter), Zekiye Dokuzoğlu (Sayman), Ceren Kılıçaslan (Üye) ve Beyzat Osmanoğlu‘ndan (Üye) oluştu.

ÇMO Bursa İl Temsilciliği açılış törenine TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Fikri Düşünceli ile şube yöneticileri, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri ile kalabalık bir mühendis grubu katıldı.

 

Okunma Sayısı: 1259
Fotoğraf Galerisi