TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
ODTÜ`YE OTOBÜS CEZASI (ANKARA BAŞKENT GAZETESİ)

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, ODTÜ`deki eylemler sırasında iki otobüse zarar verildiği gerekçesiyle üniversiteye otobüs seferlerini durdurdu. Öğrenciler ve halk karara tepki gösterirken, odalar yürütmenin durdurulması için dava açtı.

Genel Merkez 23.10.2013 (Son Güncelleme: 23.10.2013 09:43:42)

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü‘nün otobüslere saldırıldığı yönündeki iddiaları ODTܑlü öğrenciler tarafından yalanlandı. Gazetemize açıklama yapan ODTܑlü öğrenciler, otobüslere saldırıldığına ilişkin iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu söyledi. Öğrenciler, şu açıklamada bulundu: "Gökçek bu tür oyunlarla karşı propaganda üretmeye çalışıyor. Dün gece herhangi bir otobüse saldırılmadı. Biz sadece polisin yoğun biber gazı ve plastik mermisini durdurabilmek için bir belediye otobüsünü durdurduk ve içindeki herkesi güvenli bir şekilde indirdik. Şoföre, içindekilere ve otobüse zarar vermedik. Bunun dışında başka bir olay da yaşanmadı."

100. Yıl Forumu‘ndan Özden Balaban Tüzmen ise, tepkisini şöyle dile getirdi: "Gökçek, öğrencilerden adeta hınç alıyor. Kafanıza göre böyle bir uygulama yapamazsınız. Bu insan haklarına ve anayasaya aykırı. Ben dün bütün gün ODTܑdeydim. Otobüslere saldırıldığını görmedim. A1 kapısına dönen göbekte dün küçük bir kaza oldu. Bir araba EGO otobüsüne arkadan çarptı. Belediyenin gönderdiği, otobüsün motorunun açılıp çekildiği fotoğraflar o kaza sonrasında çekilmiş olabilir. Zaten kendilerinin gönderdiği fotoğraflarda da saldırıya uğramış bir otobüs fotoğrafı yok. Zaten 100. Yıl ve Çiğdem Mahallesi otobüslerinin seferleri de azaltıldı." Öte yandan, Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, Çevre Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası Ankara Şubesi‘nin ise, ODTܑye otobüs seferlerinin durdurulmasına ilişkin idari işlemin öncelikle yürütmesinin durdurulması ve takiben iptali talebiyle Ankara İdare Mahkemesi‘nde dava açtıkları bildirildi.

Okunma Sayısı: 250
Fotoğraf Galerisi