TMMOB Çevre Mühendisleri Odası
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
CHP`Lİ EMRE KÖPRÜLÜ ÇEVRE PANELİNE KATILDI(TRAKYA DEMOKRAT GAZETESİ)

Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Emre Köprülü; TMMOB Çevre Mühendisleri Odası`nın düzenlediği `TBMM`nin Çevre Politikaları ve Çevre Yönetimi Algısı` konulu panele katıldı.

Genel Merkez 15.06.2012 (Son Güncelleme: 28.06.2013 15:48:25)

 

Ankara‘da gerçekleştirilen panele; TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve Çevre Komisyonu üyeleri de katıldı. TBMM‘nin çevre konusundaki yaptığı çalışmaların tartışıldığı panelde konuşan Köprülü; yasaların hazırlanırken tüm süreçlerine sivil toplum kuruluşlarının ve ilgili kuruluşların da dahil edilmesi gerektiğini ve diyalog içinde bulunulması gerektiğini vurguladı. Amerika‘da, Yale Üniversitesinin hazırladığı "ülkelerin çevresel performanslarının değerlendirildiği" bir çalışmadan örnek veren CHP‘li Köprülü, Türkiye‘nin 2006 yılında 49. sıradayken, 2012 yılında da 132 ülke arasında 109. sırada yer almasının utanç verici olduğunu belirterek, ciddi anlamda yanlış bir politika izlendiğine dikkat çekti.

Bir ülkenin gelişmesinin ve ilerlemesinin doğa ve çevre ile dost kalınarak sürdürülebileceğini ifade eden Köprülü; çevre konusunda karar alırken, politika izlerken; bilimsel, katılımcı, doğal alanları olabildiğince arttıran, işin uzmanlarının görüşlerini de dikkate alarak kararlar alınması gerektiğine vurgu yaptı.

Panelde TBMM Çevre Komisyonu Başkanı AKP İstanbul Milletvekili Erol Kaya, MHP İzmir Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Ahmet Kenan Tanrıkulu, BDP Mardin Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Erol Dora da birer konuşma yaptı.

Okunma Sayısı: 196
Fotoğraf Galerisi